• harika bir şarkı olmasının yanısıra benim kişisel yorumum; bu şarkı kavuşamayan iki sevgiliyi anlatıyor. geçmişte yapılan bazı hatalar var ve bu hatalar onların sevgilerinin önüne geçiyor. bunun bedelini ayrı kalarak ödüyorlar. ikisi de birbirine ait ama onların biraraya gelme şansı yok.

bugünüm yarın olsa yada hep yeni baştan
    -seni bugün son görüşüm, keşke bugün hiç bitmese, yada hayatımda sadece bugünü yaşasam-

yaşamak ne güzel olur hiç başlamamışsan
    -geçmişteki hataların hiç olmamasını isterdim ve şimdi bu hatalarımın acısını sensizlikle çekiyorum-

geriye ne kalırdı yaşananları atsan
    -ama seninle yaşadıklarım, şu an hayata tutunma sebebim-

seni bir daha yaşamak isterim aslında
    -keşke o geçmişteki hataları telafi edebilsem, hep seninle olabilsem-

beni al kucağına elini belime sar
    -sen yanımda olmasan da birgün beni alacağını bilmek bana yetiyor-

beni almadığın an üşürüm sabaha kadar
    -eğer sen benden vazgeçersen yapayalnız ortada kalırım-

beni al kucağına elini belime sar
    -lütfen en azından beni sevdiğini bileyim-

beni almadığın an ölürüm beni al
    -eğer sen yanımda değilsen yaşamamın anlamı yok-

biraz önce uyurken seni koynuma aldım
    -seni görebildiğim tek yer rüyalar artık-

dudağından öperken uykudan uyandım
    -senin hayalini bile hissetmeye başladığımda gerçekler tokat gibi yüzüme çarpıyor-

sana böyle uzakken seni bir daha sevdim
    -senin beni sevdiğini bildiğim sürece mesafeler artık koymuyor bana-

yanına gelebilsem bir daha dönmezdim
    -ah o engelleri bir aşabilsem-
  • bir modern zaman klasiğidir benim gözümde..
    hani öyle en sevdiğiniz şarkı falan değildir.. en çok dinlediğiniz şarkı da değildir..
    ama dinlediğiniz anda anlarsınız "büyük" bir şarkı olduğunu..
    muhtemelen yazılırken de farkettirir kendilerini bu şarkılar..
    beni al'ı ilk dinlediğimde, "işte" dedim.. "görkemli bir aşk şarkısıdır bu.. aşkı en basit en sade haliyle anlatan.."
    albümün çıkış tarihi pek yakındır.. ama şarkı şimdiden kendine haysiyetli bir yer edinmiştir kanımca..
  • sözlük yazarlarının suçu vardır efendim benim bu şarkıyı keşfetmemde. şikayetçiyim.

ekşi'de mesaimi yaparken sol framede görüp, okuyup, ''nedir bu alla alla?!!'' diyerek dinlediğim şarkıdır.

müzik kutusundaki şarkılar gibi. dinlemesi çok keyifli.

dinlerken içinde yaşadığınız şarkılardan.
  • (bkz: albeni)
  • aynı yemek tarifini yapan ayrı iki kişi apayrı lezette iki yemek çıkarır ortaya. birinin lezzeti asla benzemez diğerine. ruhu mu eli mi nedir farkı yaratan bilinmez. bu şarkı karşılaştırılamayacak kadar benzemez başkalarına. beni de alır seni de... hepimizi alacak kadar yeri vardır.
  • yumuşacıktır...umut etmenin, hayal kurmanın şarkı olmuş halidir.
  • ruhun en derinlerine dokunan, özlemi ve sevgiyi en gerçek ve yalın haliyle anlatan muhteşem şarkı.
  • sabah akşam radyolar ve televizyon kanallarında yüzlerce boş anlamsız aşk temalı şarkılarını dinlerken ayılıp bayılıp zırlayan kişilere dinletmek istediğim tek şarkı. yumuşak bir melodiye, sakin rahat bir vokale avaz avaz eşlik edip salya sümük olmanızı sağlayabilecek kadar kuvvetli. ağliyim mi ?, eskileri hatırlayıp mutlu mu olayim?, eski hatalarımı düşünüp geleceğe öle mi bakim? diye düşünürken şarkı biter, tekrar alırsınız başa, yine aynı soruları ve daha fazlasını düşünürken yine bitirirsiniz şarkıyı, yine alırsınız başa, kaç kere tekrar ettiğinizi bilemeden güne devam edersiniz, yada gecenin ikisinde dinlerken sözlüğü açıp zırvalamaya başlarsınız. sonuçta bir şey değişmez özlemeye devam edersiniz.
  • nisan yağmuru gibi bir anda içinize işleyen, sana böyle uzakken seni bir daha sevdim cümlesiyle özlemenin, parça çalarken bir köşeden umudunuzun seyrettiğini ürperdiğinizi hissetmenize sebebiyet veren, dinlendirebilen, eskimeyecek şarkılardan biri...
  • grup vitamin'in bir sarkisinin melodisini cok fazla andiriyor bu sarki bana dedigim bir pinhani eseri. vitamin'in sarkisini aradiysam da bulamadim. animsayan varsa beri gelsin .

edit: sarkiyi buldum en sonunda (animsadim ya da) (bkz: fatos)
hesabın var mı? giriş yap