• gecenin körüdür... elde kırmızı şarap kadehi, müzik setinde pinhani'nin "inandığın masallar" cd'si... her şarkı bir yerlere dokunuyor, bir anıya götürüyor, bir duyguyu (yaşanıp acıtması, yaşanmayıp hayal edilmesi fark etmez) çağrıştırıyor, bir yaranın kabuğunu kaldırıyor... her sözcük, duvarında bir gedik daha açıyor. ama illa o... o, dördüncü sıradaki şarkı: "beni al"... bir şarkı nasıl bu kadar çok şey anlatabilir, bunun cevabını ben bilmiyorum, anlamaya çalışıyorum sadece. elim reply tuşunda, 3:34'ten daha uzun sürmesini isterdim aslında. prospektüs gerektiren bir şarkı bu, şarapla birlikte daha da buğulanacağına her şey, netleşiyor, lalleşiyor... ve pürüzsüz vokal: "... geriye ne kalırdı yaşananları atsan, seni bir daha yaşamak isterim aslında"...

kadeh boşalmış, dolduruyorsun. şarkıyı ete kemiğe büründüren ses devam ediyor: "... sana böyle uzakken seni bir daha sevdim, yanına gelebilsem bir daha dönmezdim"... bu kadar kadeh sonra, reply tuşunu hala eskitebiliyorsan birkaç damla gözyaşı da hakkındır artık. bu sözlerin şerefine kaldırıyorsun kadehini; eski günlere, bir daha yaşamaya değenlere/değeceklere, kaybedilenlere, bugünle yarına ya da hep yeni baştana, hiç başlamamış gibi yaşamaya... ve bunları sadece 3 dakika 34 saniyeye sığdırmaya çalışıyorsun, zaman yetmezken şişe az geliyor ` : to be continued`
  • harika bir şarkı olmasının yanısıra benim kişisel yorumum; bu şarkı kavuşamayan iki sevgiliyi anlatıyor. geçmişte yapılan bazı hatalar var ve bu hatalar onların sevgilerinin önüne geçiyor. bunun bedelini ayrı kalarak ödüyorlar. ikisi de birbirine ait ama onların biraraya gelme şansı yok.

bugünüm yarın olsa yada hep yeni baştan
    -seni bugün son görüşüm, keşke bugün hiç bitmese, yada hayatımda sadece bugünü yaşasam-

yaşamak ne güzel olur hiç başlamamışsan
    -geçmişteki hataların hiç olmamasını isterdim ve şimdi bu hatalarımın acısını sensizlikle çekiyorum-

geriye ne kalırdı yaşananları atsan
    -ama seninle yaşadıklarım, şu an hayata tutunma sebebim-

seni bir daha yaşamak isterim aslında
    -keşke o geçmişteki hataları telafi edebilsem, hep seninle olabilsem-

beni al kucağına elini belime sar
    -sen yanımda olmasan da birgün beni alacağını bilmek bana yetiyor-

beni almadığın an üşürüm sabaha kadar
    -eğer sen benden vazgeçersen yapayalnız ortada kalırım-

beni al kucağına elini belime sar
    -lütfen en azından beni sevdiğini bileyim-

beni almadığın an ölürüm beni al
    -eğer sen yanımda değilsen yaşamamın anlamı yok-

biraz önce uyurken seni koynuma aldım
    -seni görebildiğim tek yer rüyalar artık-

dudağından öperken uykudan uyandım
    -senin hayalini bile hissetmeye başladığımda gerçekler tokat gibi yüzüme çarpıyor-

sana böyle uzakken seni bir daha sevdim
    -senin beni sevdiğini bildiğim sürece mesafeler artık koymuyor bana-

yanına gelebilsem bir daha dönmezdim
    -ah o engelleri bir aşabilsem-
  • pinhani'nin ilk albümünden güzelce akan melodilerle başlayıp biten şarkı.

bakmayın öyle tatlı tatlı söylediğime.can acıtır.isteklerini sunuyorsun seni duymayan birine.daha kötüsü ne olsun?
  • nasıl sakindir , nasıl içtendir, nasıl derine saplanır sözleri..."sana böyle uzakken seni bir daha sevdim
    yanına gelebilsem bir daha dönmezdim" der , başka söze gerek bırakmaz *
  • yumuşacıktır...umut etmenin, hayal kurmanın şarkı olmuş halidir.
  • çaresizlik, teslimiyet , hasret, özlem, vs.vs. her bişey var bu şarkida, insan hayati var.

"sana böyle uzakken seni bir daha sevdim"
    zordur esasinda uzaktayken daha bi sevmek, sevmek kolay da, sevdirmek zordur.

yaktin bizi pinhani...
  • nefis bir sarki bu, hele sinan kaynakci nin vokali inanilmaz, insanin icine isliyor, sarip sarmaliyor adeta
  • en güzel pinhani sarkilarindan biridir. sozleri olsun melodisi olsun pek hasir nesi olursunuz bu sarkiyla.
  • sözlük yazarlarının suçu vardır efendim benim bu şarkıyı keşfetmemde. şikayetçiyim.

ekşi'de mesaimi yaparken sol framede görüp, okuyup, ''nedir bu alla alla?!!'' diyerek dinlediğim şarkıdır.

müzik kutusundaki şarkılar gibi. dinlemesi çok keyifli.

dinlerken içinde yaşadığınız şarkılardan.
  • insanın dinledikçe dinleyesi gelen, çok özel bir şarkı bu.

hele şu dizeler zihinde kendiliğinden loopa geçme özelliğine sahip

"biraz önce uyurken seni koynuma aldım
    dudağından öperken uykudan uyandım
    sana böyle uzakken seni bir daha sevdim
    yanına gelebilsem bir daha dönmezdim"
hesabın var mı? giriş yap