• bir adet recep tayyip erdoğan sözü.

ankara spor salonunda konuşan erdoğan; "biz eserlerimizle konuşuyoruz. siz neyle konuşuyorsunuz? başörtülü kızlarımın eğitim hakkını elinden aldınız. bizimle o kapılar yeniden açıldı. ayrımcılık yok, biz bütünleştirdik, onlar ayırdılar, aramızdaki fark bu" ifadelerini kullandı.

link

mağduriyet yükleniyor...
  • okudular da ne oldu? gittiler zikirmatik yaptılar, imam eriği ürettiler
  • eskiden mehmet ali erbil'in sunduğu değiştir diye bir şarkı yarışması vardı. yarışmacı, şarkı söylerken m.ali değiştir der yeni şarkı söylemeye başlardı
    bence artık reyiz'e de birilerinin değiştir demesi lazım.
    çünkü hep aynı laflar 16 senedir bıktırdı artık ...
  • 16 yıldır aynı muhabbet.
    mantıken akp seçmeninin de bundan sıkılmış olması gerekiyor!
  • bir rte kalıbı.

kalıp genelde "benim xxxxxx'lerimi yyyyyyyyyyy yaptılar" şeklinde olup mağduru oynayarak oy toplamayı amaçlamaktadır. olayın hangi tarihte kim tarafından nerede yapıldığı önemli değildir. çünkü onlar ayarlanır sorun değil.

zaten "bunlaarrrrr..." şeklinde başlayan bir ötekileştirme sözünden de samimiyet ve dürüstlük beklemek hayaldir.

hayırlı işler.
  • bu konuda haksız değil. akp iktidarından önce askeri alanlara bile başörtüsü ile girmekte sıkıntı yaşanıyordu. abim askere gittiğinde akp henüz yeni iktidara gelmişti. yemin töreninde başörtüsü olan insanların, başörtülerini nasıl bağladıklarını kontrol ettiklerini ben iyi hatırlıyorum. yok iğne ile tutturulmayacak, alttan düğüm yapılarak bağlanacak gibi şeyler söylüyorlardı. bu yaşananların neticesidir akp iktidarı. maalesef akp'nin iktidara gelmesini kemalist denen kesim sağladı. zaten 2002 yılında akp bu düzeni yıkma vaadiyle yola çıktı. bugün bunu başarmış vaziyette ama ülkenin geleceğini de çaldı, o ayrı mevzu.
  • erdoğan'ın konuyu hak ve özgürlüklere getirdiğinde, verebileceği tek örnek.
  • yaptığı tek iyi iş başörtü yasağını kaldırmak oldu. onuda sömürmekten bıkmadı.
  • "başörtülü kızlarımın eğitim hakkını elinden aldınız. bizimle o kapılar yeniden açıldı. sonra alayı cemaat ablası çıktı amk" diye devam edeceğini sanmıyorum.
hesabın var mı? giriş yap