• benim gibi her zaman yanlış anlaşılmış da olabilir. benim için ne yaptığımdan çok kiminle yaptığım önemlidir. sinemaya mı gidilcek film önemli değildir, gideceğim kişi seçsin, çünkü ben onunla film seyretmek için gidiyorum. o ne kadar keyif alırsa bende okadar keyifli vakit geçiririm. benim seçtiğim filmde sıkılıp benimde canımı sıkacağına, onun seçtiği filmden beraber keyif alırız. ha zaten beni sıkacak insanlarla takılmadığımdan bence bir problem yok. kısacası ne yaptığımdan çok kiminle yaptığım önemlidir. bu yüzden hep başkalarının isteklerine uyan biri gibi gördüler. benim için fark etmez. benim için farkeden eylemler değil kişilerdir.
  • plan yapamadiklari icin sokagin ortasinda dakikalarca bekledikleri olur bunlarin. kararsiz insanlardir.
  • haydaaa,
    niye olumsuz bir davranış yapmış oluyor anlamadığım insan.

tabii duruma göre yerine göre fikrimi belirtirim ama gerçekten fark etmiyorsa ve fark etmemesi karşımdakinin hayatını kolaylaştırıyorsa!

dün haftaya yapılacak bir organizasyon için "cumartesi hariç fark etmez" dedim, grup cuma akşamında karar kıldı.
    bugün yine bu sefer bana bağlı olmayan kurumsal bir toplantı çıktı, allah'tan çarşambaydı.
    şu andan itibaren tekrar bir organizasyon planı çıksa "fark ediyor"; çarşamba, cuma ve cumartesi hariç.

ama şu durumda da bazen karşımdaki hala gereksiz türk nezaketi gösteriyor ona da kıl, ayar, ifrit oluyorum;

- çayını hangi bardakta istersin; ince belli, kupa, fincan?
    + fark etmez.
    - yahu hepsi var, mutlaka bir tercihin vardır.
    + ince belli olsun o zaman.

işte buna da ifrit oluyorum, evime 40.ya geliyorsun, her bardaktan da var, bunu da biliyorsun, yok arkadaşım yukarıdaki diyalogun orta 2 satırı fazladan kurulacak illa ki.

ne olur fark ediyorsa söyleyin, fark etmediğini söylediğinizde de inanalım.

fark ettiği durumda mutlaka sınırımı çizerim.

- nerede yiyelim!
    + çok fark etmez, öyle alengirli bir yer olmasın, yemekler bildik olsun, uğultulu, gürültülü olmasın, onun dışında fark etmez.
  • + nerde yemek yeriz?
    - bilmem ne yiyelim?
    + bana fark etmez!
    - bana da fark etmez!
    + dönerciye gidelim o zaman..
    - haydi..
    ...
    + bugün zayıftı biraz.
    - aynen.
  • inişi çıkışı olmayan her ortama uyan kimi zaman şeker gibi kimi zaman nemrut diye adlandırılan insanlardır
  • bi de bunlarin bana farketmez, sen bilirsin diyerek, her getirdiginiz oneriye dirsek gosteren cinsi vardir ki, esegi suya bagla oyle dov..
  • beynini düşünmekle yormak istemeyen insan tipidir. bu tipler genelde orta kuşakta görülüp, dört mevsim insanı deli ederler. bununla da kalmayıp gereksiz mimikler ile göz zevkini bozup, insanı hayattan soğuturlar.
  • gerçekten farketmiyor, çoğunlukla bulunduğu ortama kendini ait hissetmiyor ve zaman dolduruyor. bunu yaparkende çevresine sıkıntı vermemeye çalışıyor, kibarlık yapıyor ama siz mal olduğunuz için farkedemiyorsunuz.
  • yemek konusunda genelde kullandigim cumle. bir kac mekan soylerim, bunlardan birisi olsun ama hangisi oldugu fark etmez derim.
hesabın var mı? giriş yap