• hep 50 liralık alındığından fark edilmemiş olabilir.
  • (bkz: yol yabdilar)
  • avrupa birliği ülkelerinde de 4,5 tlye geliyor la çok şe yapmayın. benzin demode oldu gidin komünistliğinizi ötv üzerinden yapın işe yarasın.

(bkz: #64356363)
  • benzin fiyatları gir çık gir çık pardon in çık in çık alışkanlık yapmıştır. yegane sebep budur.
  • ben hep 20 liraya alıyorum hiç farkeden birşey yok ?
    diyen insanların böyle birşeyi gündememe getirmesi sizcede gayet normal değilmi ?
  • arabam olmamasina ragmen benim bile zoruma gider 5 tl nedir be irak iran azeribaycan suriye sana komsu orda var nasil burda yok onu gec nasil bu kadar pahali olabilir eylem yapilsa dusunmeden katilirim
  • bu benzin bu kadar pahalı ama bu yollarda nasıl oluyor da araba kesilmiyor dedirten gerçek.
  • yakında ülkede maddi durumu araba almaya elverecek kesim %3e ineceğindendir bahsetmiyoruz pek. (bkz: ötv)

edit: 7 lira oldu. hala kimse bahsetmiyor.
  • avrupada 1.5 euroya satılan benzinden pay biçip "4.5 tlye denk geliyor" diyen arkadaşa ilkokul düzeyinde -yani anlayabileceği dilde- izah etmeye çalışayım:

bak güzel kardeşim, avrupada çalışanlar maaşlarını türk lirası üzerinden almıyorlar. herhangi bir fabrikada işçi statüsünde çalışan birinin ortalama 2200 euro maaşı vardır.

peki türkiyede durum ne? avrupadaki hesaptan yola çıkalım, burada fabrikada çalışan işçinin ortalama maaşı aylık 1300 tl. benzin ise 5 tl.

2200'ün 1.5'u ile 1300'ün 5'ini bir tutuyorsan, konuşmanın bundan sonrasına devam etmeden önce bir çık temiz hava al ve bilgisayarının başına geri dön.
hesabın var mı? giriş yap