• 23 mayıs 1998 melikgazi doğumlu gençlerbirliği oyuncusu. kiralık olarak yarım sezon hacettepe'ye verildi. u21 ligi'nde 17 maçta 10 gol atmıştı.
  • fm 19 da gençlerbirliğini alanlar bilir... vazgeçilmez oluyor bir süre sonra tam istikrar abidesi
  • roma’ya transfer olan yıldırım mert çetin’in ardından bu sene göstereceği performansla muhtemelen lille tarzı bir takıma transfer olabilecek 21 yaşındaki orta saha oyuncusu. ayağı düzgün, tekniği yeterli ve pas kalitesi yüksek. pozisyon bilgisini geliştirip biraz daha güçlenmesi gerekiyor. sürekli oynadığı takdirde potansiyelini ortaya koyacaktır.
  • bu çocukta avrupaya gidiyormuş sanırım. bizim yetkililere sorsan yabancı sınırı olmalı ama. ne güzel gencecik çocukların hepsi avrupada öyle veya böyle varlık gösteriyor, ufak çaplı belçika olabiliriz bu hızda devam edersek.
  • bi takip edelim bakalim cocugu.
  • adını çok duyacağımız dmc. ayağı temiz pozisyon bilgisi yaşına göre sağlam kesiciliği çok iyi. kendini geliştirmeye devam ederse milli takımın değişmezlerinden olur.
  • 5 ekim 2019 gençlerbirliği galatasaray maçında ilk defa izlediğim ve harika performasından etkilendiğim gençlerbirliği ortasaha oyuncusu. şimdi başlığından öğrendim ki avrupalı scoutların dikkatini çoktan çekmiş.
  • mustafa kaplan elemanı " bu berat futbolcuysa ben de nokta noktayim" demis.

pabucumun kaplanı. gorecegiz bakalim berat futbolcu mu degil mi?
  • gençlerbirliği altyapısından yetişerek roma'ya transfer olan mert çetin ile, gençlerbirliği'nde birlikte oynadığı yıllarda oda arkadaşlığı yapan geleceği parlak futbolcu.

babasının görevi sebebiyle yaşadığı atina'da 2 yıl boyunca fransızca eğitimi alıp bu eğitimine ülkesine döndükten sonra da 2 yıl daha devam etmiş. ingilizce de bilen oyuncu şu anda ispanyolca eğitimi de alıyor.

zaten yetenekli bir de bunun üzerine kişisel gelişim de koyarak hem saha içinde hem de saha dışında kendisini geliştirmeye çalışıyor. doğrudan yurtdışına da gidebilir fakat istanbul'a gelse dahi o büyülü havaya kapılıp alper potuk ya da ozan tufan gibi bir yanılgıya düşeceğini sanmıyorum.

tarih bu çocuğu bambaşka yazacak.
  • istanbul takımlarına uğramadan avrupa takımlarına gideceğini düşündüğüm karakteri güzel futbolcudur. her gençlerbirliği taraftarı kendisini sever ve gelişmesini de ister. ha şimdiden ben yazayım yarın buralara fenerbahçeli galatasaraylı beşiktaşlı falan yazan olursa diye kendisi tıpkı irfan can kahveci gibi mert çetin gibi bir gençlerbirliklidir
hesabın var mı? giriş yap