şükela:  tümü | bugün
  • malum koronavirüs salgını dolayısıyla berber ve kuaförler geçici süreliğine kapatıldı.

sürekli gittiğim berber bunu fırsata çevirerek evde saç kesimi yapabileceği ile ilgili bilgilendirme yapıyor. ne dese beğenirsiniz? evde saç kesim için 90 tl talep ediyor. yahu 25 tl olan saç tıraşı için 90 tl istemek hangi aklın ürünü acaba? hadi 40 tl dese anlayacağım. konuştuğum başka arkadaşlarımda gittikleri berberlerin hemen hemen aynı fiyata yakın para talep ettiklerini söyledi.

ayrıca eve şu aşamada berber çağırmanın risk olduğunu düşünüyorum.

edit: 25 tl'ye saç tıraşımı olurmuymuş? biz parayı sokakta bulmuyoruz. gidip avm lerde kestirecek durumumuz yok. ayrıca 25 tl saç traşı köyde değil istanbul'un göbeğindeki fiyat. mk istanbul'da 10 liraya seri kesim yapan yerler bile var. genelde binaların 3. yada 4. katlarında olur buralar.
  • istediği kadar istesin. eve berber filan cagirmayin. bir sürü eve girip çıkacak size nereden getireceği belli olmaz virüsü.

italyan bir belediye başkanı delirmişti en son videosu dolanıyordu. bulursam atarım buraya. "sacinizi yaptirmazsaniz ne olur yahu" diye deliriyordu.

yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim. cagirmayin kimseyi. 2 ay papaz gibi gezin gerekirse. ama kimseyi çağırmayın evinize.

onlara da hak veriyorum berber önlüğü mu kemirsinler, havlu mu kaynatıp içsinler arkadaş. mecbur para kazanmak zorundalar. devletin acilen çalışan sorununa çözüm bulması lazım. yoksa italya ve ispanyadan beter olacağız orasi çok net!

link-ül editullah: deliren belediye başkanı

phosphate nickli yazara link için teşekkür ederim.
  • ben önce şu kısma değineceğim. 25 e saç traşı mı kalmış ? köyde mi yaşıyorsunuz. benim senelerdir gittiğim mahalle arası 2 koltuğu olan ufacık berberim bile 40 tl...

ayrıca bir saç traşı 25 lik şey ne demek ? bu fiyatı neye göre belirliyorsunuz ?

sana 25 tl verseler her gün genci yaşlısı, saçı başı yağlı, kulakları tüy yumağına dönmüş yaklaşmak bile istenmeyecek türlü insana dokunmak, onlar koltuğuna gerilmiş keyifle otururken sen ayakta onları ama 40 dk ama 1 saat uğraşıp temizlemek ister miydin ? bana kişi başı 100 tl verseler yapmam bu mesleği.

bir de evine geliyor sana özel havlusunu malzemelerini getiriyor ayağına hizmet geliyor ve normal fiyatına yakın bir fiyat mı olacaktı ? anahtarı içeride unutup da kapıyı plastik aparatıyla gelip 2 saniyede açan çilingir bile sırf eve çağırdığın için senden 80 tl duruma göre 120 tl alıp gidiyor.

berberlik kolay bir iş sayılmaz. tüm gün ayaktalar. 20 senedir gittiğim adamda ayakta durmaktan türlü diz problemi ve beraberinde varis oluşmuş. insanlarla yakın temas beraberinde her gün türlü pis insandan hastalık kapma riski de ayrıca cabası...

fakat en başa dönersek asıl sorun ise şu karantina durumunda eve gelme isteği. bu ise sizin berberin krizi fırsata çevirme çabası değil gayet mallığı...

insanlar sırf şu an ateşi yok diye vs virüsü taşımadığını zannediyor. oysa hiç farkında bile olmayabilir ve haftaya 10 gün sonra ortaya çıksa dahi bu süreçte evine gittiği herkese bulaştırabilir ya da aynı şekilde evine gittiği birinden de kolayca kapabilir.

bu yüzden de sizin şu an eleştirebileceğiniz asıl ve tek mantıklı kısım son cümleniz. ve yine diyorum artık 25 e traş edenler bildiğiniz köy berberleri aşırı ufak yerler falan... ya da varoş...

ben ilçede bile o parayı hiç bir yerde duymadım. ne 25 i aq millet 80-100 lira veriyor normal traşa bile çoğu yerde... daha üst fiyatları hiç söylemiyorum.

tanım: baştan sona skandallarla dolu olan durum
  • eve berber çağırmamanız sizin için daha yararlıdır.

bir süre çirkin gezin, gerekirse kendiniz kesin yamuk yumuk da olsa, çirkinlikten ölmezsiniz herhalde.
  • berberler, kuaförler boşuna mı kapatıldı ?
  • bütün gün bir o eve bir bu eve girip çıkan adamı eve çağırıp ağzınızı yüzünüzü elletmek! oğlum siz manyak mısınız, eve berber çağırmak da ne, bu risk alınır mı,

tanım verelim; olması gerekenden aşırı yüksek fiyatlardır.
  • uzun saç modasının tekrar gelmesine sebep olacak fiyatlardır.
  • şimdi adamların ekmeğinden olmasını da istemem ama şu ortamda eve kuaför mü çağrılır? migrostan sipariş ettiğim bir kutu saç boyasını bile çamaşır suyu ile silip öyle yerleştirdim banyo dolabına. evde bakım yapmak istiyorsanız saçınıza gün aşırı zeytinyağı sürün. daha bir hafta geçmeden ışıl ışıl oldu saçlarım.
  • valla ben dun gece sac tirasi icin makine siparisi verdim. pahali da degil. yanlari uce, usteleri de bese vururum. oglumun saclarini da arada keserim, mis gibi. belki ilkinde keko gibi olurum ama birkac seferde elim alisir diye tahmin ediyorum. zaten iki kere kesebilsem makine kendini amorti eder.
    bu cakallara para kazandirmaya gerek yok.
  • "yoh artık ebesinin amı ali sami" dedirten ve miktarının ne olduğunun kesinlikle bir önemi olmayandır.

kestirmeyin abi saçınızı. bırakın uzasın ne olacak? canınızdan değerli mi ya? nasıl manyak bir döneme denk geldik arkadaş biz böyle lan...