• nedeninin araştırılması gerekli olan eylem.
    bu işin içinde bir şey var gibi geliyor bana, bakalım.
  • sayfalarca mektuplaştık demiş aferin..bu filmin sonunun nasıl olacağını hepimiz biliyoruz.
  • şuan kim bilir nasıl bir çıkmazın içinde. yüzündeki asit yanıklarından sebep sokakta çocuklar dalga geçiyordur bir bakan bir daha bakıyordur belki bu caninin ailesi biz sana sahip çıkacağız dedi kandırıp ikna ettiler .

belki asit yarasıyla birine aşık olmanın sevilmenin zor olduğunu düşünüyor tek çıkış yolunun sadece o cani ile evlenmek olduğunu düşünüyor, bilemeyiz hiç bir çıkarım yapamayız iç dünyasında ne fırtınalar kopuyor şuan.belki ailesi de bu süreçte çok soğuk davrandı, niye o cani ile sevgili olmadın diye saçma sapan şekilde onu suçladı . çaresizlik insana her şeyi yaptırır.

çocuk doğurmak, kendi çocuğunu büyütmek onu dünyalar kadar sevmek bunlar insani istekler, kız belki bunları asla yaşayamayacağını düşünüyor. renkli renkli bir sürü dernek, avukat şuan etrafında, kadın hakları savunucuları yanında ama 10 yıl sonra her şey unutulunca ne yapacak, bunların hepsi kabuslarına giriyordur.

ben sadece empati yapmaya çalışıyorum bana zarar veren biriyle asla yan yana gelmek istemezdim, ama dünya adil değil.

kimse sınanmadığı günahın masumu değildir
  • hiç bir şeyin göründüğü gibi olmayabileceği durumdur. altında dışarıdan bilinmeyen farklı sebepler yatıyor olabilir.
    şimdilik sadece gözlemlemeye devam.
  • bence bu kız intikam almak için plan yapıyor . darbeyi vurmak için en uygun zamanı bekliyor .
  • üst edit: bu mesele üzerine tekrar epey düşündüm.
    diyeceğim tek şey bekleyelim. yine de aşağıdaki ilk yazımı silmiyorum. belki ben aptal ve cahil bi adamım. peki, bekleyelim.

kız zorla yerleşmiş filan değil şunu kafanıza sokun. kandırılmış, diyorsunuz hayır kendi ağzıyla reddediyor diyor ki kandırılma filan yok öyle olsa onun yardımını isterim diyor. yani ben aptal değilim kendi tercihlerimi kendim yaparım diyor. siz bunların aksine bir şey dediğiniz zaman yalan haber yapıyorsunuz ve bu kız da sizi şikayet edecek, bak öyle yazıyor ya.

avukatımı da istemiyorum artık diyor. alın yardımlarınızı götünüze sokun diyor yani, hayatıma karışmayın ulan diyor.
    sizse diyosunuz ki, kız baktı bu haliyle beni kim alacak dedi, bastırıldı bilmem ne oldu gitti o adamın evine diyorsunuz.
    alenen yalan haber yapıyorsunuz götünüzden uyduruyorsunuz berfin size suç duyurusunda bulunabilir, benden söylemesi.

ama neden bunu yapıyorsunuz biliyor musunuz? aklınız hafsalınız almıyor. burada çok ciddi bir psikolojiyi kabul etmeniz gerekiyor, onu kabul etmekten ziyade kızı daha da mağdur konumuna sokup kendi fikrinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. bunu bi düşünün derim.

gerçek şu, genç bir kızın yüzüne sevgilisi kaynar asit attı. kızın tek gözü görmüyor ötekisi de % 30 filan galiba. yüzü tamamen mahvolmuş. tüm türkiye seferber oldu, ama kız affetmek allah katında en büyük sevaptır deyip sevdiceğine döndü. gerçek bu kadar. bunun arkasındaki psikolojiyi ise kadınların kendisine zulmeden erkeklere aşık olmasından anlayabilirsiniz. daha kaç tane örnek görmeniz gerekiyor anlamıyorum. mahallede dayak yiyor, evde dayak yiyor, sonra araya giriyorsun o benim kocam karışma deyip seni haksız çıkarırlar bunlar.

yani.. bilemiyorum gençler. artık bazı şeyleri anlamanızın vakti geldi bence.

edit: bakın küfürle bana mesaj atarsanız sikerim ağzınızı haberiniz olsun. insan gibi gelip mesaj atsan yazarız.
    neyse şimdi bazı arkadaşlar demiş ki, kızın yanında olabilecek misin? yoksa konuşma.
    romalılar, biz bu kıza tüm türkiye olarak destek vermedik mi? hepimiz yanında olacağız, paraysa verelim üniversite ise okutalım işse bulalım demedik mi? kaldı ki yeni yasa tasarısı çıkıyor, sen bu hareketinle diğer tüm kadınları da mağdur ediyorsun. dolayısıyla illa koca bulmanız şart değildi, kız yeni bir hayata başlayabilirdi. sağlık bakanlığı, iskenderun adliyesi herkes hakkını korumaya çalışıyordu.

haberleri de iyice okudum, ayşe armanın yazısından avukatının demecine kadar. bu kızımız bodrum'da ameliyat olurken de elemanla konuşuyolarmış. hatta avukatı ile yaptığı konuşmayı, bundan emin değilim, elemanın ailesi ile paylaşmış onlar da cimer'e avukatı şikayet etmişler, terörist filan diye.
    kızın babasına da bilmeden laf atıyorsunuz. adam diyor ki, böyle bi şeyi bağışlamamız mümkün değil, iyi ki evlerini bilmiyorum bilsem bir şey yapardım. bu adama bağnaz, yobaz filan diyorsunuz. normal bi aile babası benim gördüğüm kadarıyla. hoş, bi gazeteci olduğunu iddia eden arkadaş farklı şekilde itham etmişti ama pek güvenmiyorum.

kızın yaşadığı psikolojiyi kimse bilmiyor.. denilmiş. eh öyle diyip haklı çıkarırsınız tabii kendinizi. yukarıda da yazdım, kabul edemediğiniz bazı şeyler var o yüzden kızı daha da mağdur konumuna sokuyorsunuz. ama instagram'dan yazmış işte bu benim kendi kararım demiş. seviyorum demiş. kız zorda olsa baskıda olsa avukatlar gazeteciler yanında zaten, yardım ederlerdi. hatta diyor ki, ben kandırılmadım kandırılmış olsam öyle derdim diyor avukatına. avukatını da dehlemiş zaten.
  • harbiden dedikleri kadar var.

(bkz: seveni sikerler, sikeni severler.)

çok şükür bu zamana kadar bir kadına fiziki ya da sözlü bir saldırım olmadı. böyle alçak olana kadar bırak sikilen ben olayım dedim.
  • elle tutulur hiçbir yanı yok, fakat aramızda 20 yaşında olup tüm güzelliği ve gençliği asitli saldırı ile ellerinden alınan biri olduğunu da sanmıyorum. o yüzden oturduğumuz koltuklarımızdan sallayıp durmak, yargılamak çok çok kolay.
    adamın muhtemel tehdidini söyleyeyim size, 'bu halinle kimse senin yüzüne bakmaz. sen ömür boyu yalnız kalırsın, ben ise hapislerde yatarım. gel tekrar beraber olalım, şikayetinden vazgeç.' bu olmuş olabilecek en iyi ihtimal. ölüm tehdidi bile olabilir işin içinde. çiçek gibi güzel bir kadının içine düştüğü psikolojiyi de hesaba katarsak verdiği kararı çok üzülerek de olsa anlayabiliyorum.

böyle olmamalıydı ama umarım kötü haberlerini almayız berfin.
  • hormonları beynini bastırmış.
  • bu başlığı görünce istemsizce 18 senedir yaşadığımız,maruz kaldığımız durum geldi aklıma.emeği geçen her ülke ferdine selam olsun...
hesabın var mı? giriş yap