• tam olarak üstteki entryde bahsedilen konu üzerinde yazmaya gelmiştim ki yazılmış zaten. klinik psikoloji tezli yüksek lisans için ales ve lisans ortalaması en yüksek olan 2. ve 3. öğrenci mülakatta 30 verilerek son 2 yedek öğrenci listesine alınmış. ales puanı 60 bile olmayan kişiler asil listede. başvuru yapmadan önce bu durumu da göz önünde bulundurup boşuna emeğinize ve zamanınıza yazık etmeyin.
  • nişantaşı üniversitesinin bayrampaşa'da istinye üniversitesinin şirinevlerde olduğu bir ilde beykoz üniversitesinin yerini merak ettim.
  • klinik psikoloji yüksek lisans programı için yapılan mülakatta ales ve gano'su yüksek öğrencilere 20-30 gibi mülakat puanı verip ales puanı 50-60 arası olan öğrencilere 80 üstü mülakat puanı veren okul. bir iki kişi de değil, ne tesadüf bir sürü kişi.

mülakatta alana dair hiçbir şey sorulmadı. neden bu programı istediğimize dair sorular geldi. neden bu programı istediğimize verdiğimiz cevaptan nasıl neden 20 alabildik anlayamadık. liyakatten son derece uzak, adil bir değerlendirmenin olmadığı aşikar. tamamen hayal kırıklığı. lisans dönemimde yüksek onur belgeleri aldım, en iyi kurumlarda staj yaptım. 20 alacak kadar vasıfsız birisi miyim? kaldı ki mülakatta ölçme yapılabilecek bir şey de yoktu.

program başkanına mail atıp durumu ilgili yetkili birimlere bildireceğimi söyledim, hanımefendi tırnak içinde "ilgili yetkili birimlere" bildirebilirsiniz değişen bir şey olmayacak diye cevap verdi bana.
  • evimin iki öte mahallesinde yer alan üniversite. geçenlerde küçükken mahalle maçlarında karşılaştığımız bir elemana denk geldim. eski günlerden laflarken, "siz bizi maçlarda yeniyordunuz ama şimdi bizim mahallenin üniversitesi var*" şeklinde böbürlenmesiyle yarılmama sebebiyet vermiştir. ayrıca istanbul'da e5 kenarı üniversiteleri ekolünün yanında 'mahalle içi üniversiteler' ekolünün öncüsü olabilir.
  • az önce kendileri tarafından aranmış olup telefonu kapatırken karşı taraftaki adamla aramızda 'bay bay' demesiyle son bulmuş olan bir konuşma yaşanmıştır.
  • sözlükte neden bu kadar gömüldüğünü anlamadığım üniversite. birçok bölümü e5 üniversitelerinden çok daha iyi olan bir okuldur oysa ki. isminin beykoz üniversitesi olup gerçekten de beykozda olması bile başlı başına kalite göstergesi bence.
  • hazırlık bölümü birçok üniversiteninkinden iyidir. burada emeği geçenlere teşekkür etmek lazım.
  • kız sayısının erkek sayısına oranından mütevellit erkek meslek lisesini andıran, lisans bölümleri henüz mezun vermemiş çoğunluğu önlisans öğrencisi olmasından da dolayı öğrenci profili düşük okul.

özellikle adı ve konumundan da dolayı pek çoğu beykoz ve çevresinde oturan öğrencilere sahipti birkaç seneye kadar. gel gelelim kadrosu başarılı seçilmiş ve öğrenciye hayatı zorlaştırmayan kolaylaştıran bir okuldur. küçük olmasından dolayı çoğu kişiyi tanırsınız ve bunalırsınız. insan üniversitede tüm okulu tanır mı? kıç kadar bi okuldur. yıllardır yeni kampüs bekleyen öğrencilerine nah çeker.
  • yüksek lisans başvurusunda bilim sınavına girmek için 1000 tl ücret isteyen üniversite.entry bu kadar!
hesabın var mı? giriş yap