• yönetmenliğini panos cosmatos'un üstlendiği 2010 tarihli bilimkurgu.
  • ilgi çekici bir trailer'a sahip film.70'lerden fırlamış gibi.merak içinde bekliyorum.
  • imdb'de şöyle bir yorum var filmle iligli, bence komik eheh. 2001'in daha da ağır tempolu olan? o ne lan heahsd.

"you will love it if: 1: you felt 2001 could have been even slower paced and still be awesome 2: you love really thinky sci-fi even if it doesn't involve people shooting aliens 3: you are crazy in love with 80's hair styles and weird synth music (this movie takes place in 1983, and takes that responsibility very seriously) 4: you loved agent smith's delivery of lines in the matrix, and would have liked it if he talked even more slowly and threateningly 5: you think the only good sci-fi is 70's russian sci-fi

you will hate this movie if: 1: you enjoy having more than one person deliver lines over the course of two hours (basically one speaking part in this movie, though the actor does a good job) 2: you don't like when movies are very, very pretentious 3: you like your movies to generally make an effort to make sense (at one point i swear the main guy gets a phone call from speak-n-spell) 4: you don't like when movies spend a considerable amount of their running time trying to injure the viewer's senses 5: you like a really good ending (if you look over the reviews, whether people loved or hated this movie everyone agrees the ending was weak)"
  • uyumak için ideal bir film. hollywood'un çuvalla para dökülerek yapılan eserlerinden hazzetmesem de, bu bana fazla sanatsal kaçtı. salonun yarısı da zaten aynı fikirde olacak ki bu akşamki if gösterimini tamamlayamadılar ve gittiler. bilim kurgu candır, ne kadar hayal gücü zorlarsa o kadar başarılıdır belki ama, bu filmde hiçbir şey olmuyor ki. tek başarılı bulduğum yanı ise

--- spoiler ---
    kız tutsak olduğu, üzerinde deney yapıldığı, her ne ise işte o kapalı olduğu tesisten çıktığında ben de bir rahatlama hissi yaşadım. tekrar nefes almaya başladım desem yeridir. o kadar bunalmıştım. kızın çektiğini anlaşılan seyirciye verebilmiş yönetmen.

--- spoiler ---
  • film çok klas da esas bi flashback sahnesi var ona notum 10/10
  • filmdeki tek güzel şey şu müzik. gerisini at çöpe gitsin.
  • arşivimdeki underrated filmlerin başında gelir, bir de en iyi distopik bilimkurgu tabi.
  • bir intikam öyküsü olduğunu anlayabiliyoruz ama mesaj kaygısı taşımadığına inanıyorum. belirsizliğin özellikle bırakıldığını düşünüyorum; yönetmen özellikle ne anlattığını tartışmamızı sağlayacak biçimde çekmiş. gerek başlangıcı, gerek film boyunca süren renklerin kullanım baskınlığı, gerek müzikleri ile tablo çizer gibi yaklaşılmış. düşük puanlar almış olsa da dikkate ve izlemeye değer bir film.
  • filmin fragmanını izleyip indirmiştim ama bir türlü izlememiştim. geçende internet gidince bilgisayardaki filmlere bir göz atalım diye bakarken açıp hatuna gösterdim izler miyiz diye şöyle net bir tepki verdi:

- teşekkürler duvara bakarım daha iyi.

yine de bir şans veririm herhalde ya
  • --- spoiler ---

türkçesiyle "kara gökkuşağının ötesi" veya "siyah gökkuşağının ötesinde", 2010 kanada yapımı bilimkurgu-gerilim filmi. senaristi ve yönetmeni panos cosmatos olan film (ki sanatçının ilk filmidir), michael rogers, eva allan, scott hylands, marilyn norry ve rondel reynoldson gibi oyuncuların rol aldığı düşük bütçeli bir film olmasına karşın, oldukça iyi hasılat yapmış ve adından söz ettirmiştir. son olarak, filmin imdb.com puanı 6/10'dur.

konusu
    kara gökkuşağının ötesi, mental olarak hasta olan bir kız ve onun tutulduğu hastanedeki doktoru arasındaki kedi fare oyunu temalıdır. 1980'lerin bilimkurgu filmleri özelliklerini psikolojik gerilim ile harmanlayan film, benzersiz bir hikaye anlatıyor. stanley kubrick filmlerinin soğuk ve kasvetli binalarından birinin içerisinde geçen filmin görsel ve işitsel şöleni, izleyiciyi hemen kendisine çekiyor. distopik atmosferler peşinde sürüklenerek öznel bir hikaye anlatan kara gökkuşağının ötesi, yönetmeni panos cosmatos'un david lynch-vari bir anlatı peşinde olduğunu sinemaseverlere ilk görüşte belli ediyor.

imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt1534085/

wikipedia - https://en.wikipedia.org/…/beyond_the_black_rainbow

trailer - https://www.youtube.com/watch?v=nwf0bbkhe6o

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap