• bogazici kampusunun cimlerinde cilginca gure$irken arkada$inin ayagini fazla sikmasina sinirlenip
    "yeter derim bak haaaa!"diyebilen bi birader.
  • 1) üşenmek, tuvalete gidiyorum, birama dokunma, basıma (gitar olan bas) dokunma, cyberpunk kelimelerine anlam kazandıran adam.
    2) devlet veya devlet kadar güçlü teşkilatlar için kullanılan bi kelimenin türkçe dejenere edilmiş hali.
  • dunya uzerinde var olan insanlarin icinde fizik kanunlarina en saygilisi eger sabit ise sabit kalmak ister eger hareketli ise hareketini surdurmek ister kararsizlik abidesi "bira icmesek mi acaba??" gibi bir cumle kurabilecek baska birisinin icinde bulundugumuz gezegende var olma ihtimali yedi milyarda bir
  • rock bardaki isinden birlikte ciktiktan sonra sokakta raskele girdigimiz bi bakkal ve sokakta raskele gordugumuz bi kanun ustasiyla sabaha kadar ictigimiz. kanun calan herif bize blues calarken sarilip agladigimiz. bi milyon kafayla motora binip ters seritte eve gittigimiz. insanin piercing yapilabilecek yerleri hakkinda somut bilgi sahibi olmami saglayan. ertesi gun de bana cok ictigim ve dans ettigim (?) icin kizabilen cyberpunk gmi.
  • cyberpunk gm'i olmuş ama adm olamamış adam bende iki gün kitabı kaldı die oynat hadi bize cyberpunk bakalım nasıl oluyomuş dedi töbe töbe
  • bigbirader esi benzeri olmamis, olmayan ve olmayacak bir sahsiyettir. yasamasi için gereken seyler, sicak bir ev, rahat bir yatak, bir adet televizyon ve sifonu calisan bir klozettir. sahane bir bas gitari vardir ve gitarinin hakkini verir.
  • insan babasinin soyledigi bir soze atasozu der mi diye dusunduren yazar*
  • gecenin soğuk serinliğinde, antalyanın en güzel manzaralı yerinde (bkz: roof), soğuk biralarımızı yudumlarken, herşey bitmiş gibi, bir filmi baştan sona anlatan bir şahsiyet.
    bir filmi baştan sona anlatması zaten yeteri kadar düşündürücü. fakat film eğer memento ise ben bu adamın gerçek anlamda tedaviye (bkz: lithium) ihtiyacı olan bir hasta olarak tanımlamaktan hiç çekinmem.
    özledim gerçekten bu adamı
  • evde birkaç bilgisayarı birleştirip oyun oynamayı düşünmüşüzdür ve benim aklıma bigbiraderide çağırmak gelir
    -abi evde lan kurduk oyun moyun ayağına gircez sende gelsene
    -benle öyle lanlu lunlu konuşma demedim mi ben
    -?????
hesabın var mı? giriş yap