şükela:  tümü | bugün
 • almanya'nin en yüksek tirajli bulvar gazetesi. bildzeitung da denir. bulvar gazetesi nasil olmali sorusunun cevabidir. mansetine göz atip da sinir olmamak elde degildir, fakat 3 milyon kisi her gün aliyor bu gazeteyi. sansasyon meraklisi, önyargilarla oynamayi seven, sagci*, halkin anlayabilecegi dilde yazan, bol fotografli, az yazili, basit, dejenere, bazi konularda tutucu görünmeye calisip, her gün ilk sayfada ciplak kadin resmi basan gazete.*
  bugünkü manseti:

  "korku günü - terör yine gelecek mi?"

  ic sayfalarda ise "ünlülerimiz, 11 eylülü nasil yasadi" konulu haber/röportaj var.
 • ertuğrul özkök'ün yazdıklarına karşı yazdığı cevabı elleriyle geçtiğimiz pazar günü türkiye'ye gelerek getiren bir genel yayın yönetmeni*ne sahip olan bulvar gazetesi. (bkz: hurriyetten inciler)
 • 26 haziran 2004 isvec hollanda macinin ardindan hollandanin kupadan elenmesi gerektigini iddia eden canavar gazete. iddialarina gore roy makaay normal sure bittiginde isemek icin tuvalete gitmis. onceden de sari karti olan makaayin bu hareketle kirmizi kart gormesi gerektigi, dolayisiyla hollanda'nin otomatik olarak maglup sayilmasinin sart oldugunu belirtmisler.
 • almanca resim.
 • hürriyet'in, özellikle de ertuğrul özkök'ün yere göğe sığdıramadığı bulvar gazetesi. sanırsınız ki saygın, ölçülü bir gazetedir. özkök de bilmektedir elbet ne mal olduğunu bild'in ama kişisel ilişkilerinden midir, almanya'da hürriyet'i bu grup mu dağıtmaktadır nedir hürriyet'i karşılaştırır bild'le.

  hürriyet, ciddi bir gazeteyle bulvar gazetesi arasında bir yerde durmakta, tüm hıyarlıklarına rağmen gene de bild'ten daha oturaklı, iyi bir gazete görünümü sergilemektedir. özkök'ün bild'le karşılaştırılması hürriyet için bile ayıptır oysa ki.

  bir de bugün sürmanşette "hoşgeldiniz" ibaresini (türkçe olarak) kullanan bir gazetedir. geçen yıllarda türkiye^ye pek de sıcak bakmayan bir gazete olan bild son yıllarda corriera della serra "anneciğim türkler!" manşetş gibi türkçe manşet-sürmanşet atma konusunda ilerleme kaydetmiştir.

  bulvar gazetesidir ama önemsiz de değildir gene de. hakkını yemeyelim. standart evinde envai çeşit patetes yapan almanların ne düşündüğü konusunda fikir verir; belki kendisi fikir dünyasına büyük bir katkı yapmaza ama barometre olarak iyi işler.
 • ozkok'un haftada bir kez bahsetmesinden anladigim kadariyla bir gun genel yayin yonetmeni olmak istedigi gazete... aslen biz kendisini hic tutmak istemeyiz ama...
 • tan gazetesi nin avrupalısı...
  almanların işten kaytarırken fabrika helalarında okuduğu, bol fotoğraflı bulvar gazetesi.
 • gelmiş geçmiş en komik manşeti atabilmiş gazetedir:

  (bkz: wir sind papst)
 • gazetenin genel yayin yönetmeni kai diekmann hürriyet gazetesi avrupa baskilari danismanidir ayrica.