• hele de açılması çok uzun sürüyorsa.
  • ssd'den boot eden makinalarda sıkıntı yaratmayacak hadise.
  • hiç sorun etmeyeceğim durum. hiç beklemeden direkt güç tuşuna basılı tutar tekrar kapanmaya mecbur bırakırım. hatta fişi bile çektiğim oldu. bilgisayar 10'uncu senesini doldurdu ve bu şekilde kapama yüzünden sadece bir kere sıkıntı çektim.
  • ben bunu yapınca hiç çaktırmıyorum sanki bilgisayarı yeni açıyormuşum gibi bi yarım saat daha internette takılıyorum.
  • tam uyumak üzere yapılıyorsa sikerler diyip yatağa gidişin bir buçuk dakika rötarlanmaması adına power düğmesine dört saniye basılı tutulur ve allah affetsin denir.
  • bilgisayar çok hızlı değilse anakartın açılış ekranında power düğmesine bir kez basmak suretiyle aşılabilecek sıkıntı.
  • bilgisayarı kapattığımı sanıp karanlık odada yatağa yattıktan sonra tekrar açılması yok mu tarifi olmayan birşey evlat acısı gibi koyar adama. yorganı battaniyeyi örtmüşsün şöyle mi yatsam böyle mi yatsam hesabı yaparken bilgisayar ben açıldım lan gel diye seni gıcık gıcık çağırır ve sen nakavt olmuş tyson gibi kalkmaya çalışırsın.
  • siz bilgisayarı kapat butonuna basmak isterken, mouse imleci birkaç piksel farkla yeniden başlat butonunun üzerindedir ve siz gayri ihtiyari tıklayıverirsiniz. yanlış tıkladığınızı kapanış ekranında kapatılıyor yerine yeniden başlatılıyor yazısını görmenizle birlikte farketmeniz olasıdır.
    (bkz: mutsuzluk tanımları)
  • bekle ki yeniden başlasın ve kapat ondan sonra. sabırsız bünyede anlık üzüntü yaratan durumdur.
hesabın var mı? giriş yap