• bu alanda eğitim ya da terapi almış olanların hissedebileceği küstahlıktır.

bütün sorumluluğu ve yükü terapi almak için gelen bireyin sırtına yükler.
    garip ve sinir bozucu sorularla hızlı bir yüzleştirme yapar.

sürekli olarak "acaba bu size şöyle hissettirmiş olabilir mi?" ya da "peki o anki gerçek duygunuzu tanımlayabilir misiniz?" gibi yaklaşımlarla sinirleri tavan yaptırır.

kadın kocasından dayak yediğini kolunun falan kırıldığını bile anlatırken "peki tam o an ne hissettiniz, bana o anki duygunuzu tarif edebilir misiniz?" tarzında sorular sorabilirler.

nişantaşı-bebek taraflarında oturuyorsanız ve derdiniz yeni değiştirdiğiniz makyaj malzemesi markasının size tam olarak uymadığı ise sizin için doğru adres (bkz: bilişsel terapi) yöntemi. ama gerçek dertleriniz varsa oradan uzaklaşın.
  • anadolunun havasını solumayanların her yaz köyünde bir hafta tatile giden sonradan görme parası çokları tatmin edememe durumudur belkide. çünkü terapi uzmanından desteği dar gelirli ya da orta gelirli almaz çoğu zaman. bilişsel terapi uzmanlığı falan. bi' insanın dönem dönem morali bozuksa onu arkadaş çevresi tedavi eder. kadınlar birbirine nasıl moral verir bilmem ama erkek için bilişsel terapi uzmanı "boşşşver b'olm, gel takılalım" diyen arkadaşıdır kimi zaman.

biri uzmandan destek alıyor, terapiste gidiyorsa onun "boşşşver b'olm, gel takılalım" cısı yoktur. genelde de parayla arkadaştır. terapist uzmanı kaç para istiyor? kaç para olm bi terapi? bilişsel milişsel.. kaç para söyle bana!?
hesabın var mı? giriş yap