• ucuzcu dediniz aşağıladınız, star wars figürleri getirdi taşak geçtiniz, fakirlerin durağı dediniz hor gördünüz. ama hepinizi sikmeye geliyor bim.
  • (bkz: sinsi gibi)
  • olabildiğince maliyet düşürüp daha çok mağaza açma suretiyle gerçekleştirdiği eylem.
  • stabil fiyatlar ve ulaşım kolaylığı sayesinde ülkenin on yıllardır yakalayamadığı istikrarı yakalamış ve bu günlere gelmiş şirkettir. aynı başarının hazır giyimdeki adı da lcw'dir. geçen sene katıldığım bi toplantıda lcw x pazarlama müdürü bey abinin dediğine göre en yakın iki rakibinin pazar payı toplamı, lcw'nin pazar payının yarısı etmiyordu. istendiği kadar küçümsensin, dalga geçilsin ama ortada bir pazarlama başarısı olduğu inkar edilemez. olayı sadece ülkedeki asgari ücretlinin çokluğuyla açıklamak yetersiz. bir süredir parası olan insanlar da bu firmaları tercih ediyor.
  • (bkz: sins gibi)
  • serbest piyasanın tüketiciye yansıyan nadir nimetlerindendir. zira bim, a101 veya ankara'da gimsa gibi perakendeciler olmasa karfur, migros gibi zincirler bizi ağlatır.

ayrıca bim neredeyse tüm anadolu şehirlerine belirli bir kalitenin üzerinde ürünün insancıl fiyatlardan gelmesini sağlıyor. elektronik ürünlerde de, kendim yaşamadım ama, iade gibi konularda başarılı olduğuna dair efsaneler var.

haklı yükseliştir, daha da yükselsindir. zira aksi takdirde cebimizdekini bahsi geçen büyüklerin ceplerine daha çok aktarmamız gerekeceği aşikardır.

not: pek fazla bim'e gitmeyen bir yazar beyanı.
  • neden daha fazla ödeyeyim?:))
  • (bkz: ucuz)
  • eleştiriliye maruz kaldığı konunun aksine birçok ürünü o kadar da kalitesiz değildir, ucuz fiyat da eklenince tüketicide etkili bir izlenim bırakır. fakat bu önyargıya ben de sahiptim, öğrenci olup bime yolunuz düşünce olayın o kadar basit olmadığını anlıyorsunuz.

yani biraz fakir bir aile en kötü memleketten 100% dana eti sucuk getirtir , eğer sucuk benzeri ürün yemek istemiyorsa. bimin yoğurdu boktansa alır teyze sütünü kendisi yapar yoğurdunu. (ki hala yapıyorlardır bunu) tüketiciyi bu kadar saftirik ve ahmak görmeyin.
  • ikinci kattan görünmeyen havuzla alakalı bir mevzu olmalı. detayları bilmiyorum.

.
hesabın var mı? giriş yap