• - kotu bir seyin olacagini dusundugunuzde cektiginiz aci, o kotu sey oldugunda cekeceginiz acidan daha fazladir.

rocky balboa.
  • bir akşam telefonda konuşurken "ben x semtini çok seviyorum" dediğinde, onun "inşallah bir gün orada oturursun" demesiyle kafana dank edendir. onun ağzından çıkan sadece bu cümleyken sanki sen, "sen iyi bir insansın. her şey gönlünce olsun. ama ben ol(a)mayacağım" diye bağıran iç sesini de duyarsın.
    kendince daha sıkı sarılırsın artık ilişkine. kendi kendine "tamam, artık hiç üzerine gitmeyeceğim. nasıl isterse öyle yapsın. yeter ki beni bırakmasın" diye düşünüp durursun. ama seni sevmediğini hissettikçe hırçınlaşırsın, üzerine gidersin ve onun istediğini yapıp ayrılmak için bahane edeceği kavgayı çıkartırsın sonunda. kaçınılmaz son gelmiştir artık. gün artık, onun rahata erdiği, seninse uykusuz gecelerinin başladığı gündür.
  • beraber yapilan sohbetlerin yerini, beraber seyredilen televizyon almis ise , eve gitmek zorlasmis, iste biraz daha zaman gecirmek icin bahaneler aranmis ise, sizi gordugu zaman gozunde beliren ferin yerini artik duyarizlik ve sikinti almis ise, en yogun is gunun de bile sese heyecan olarak yansiyan telefonlariniz hizlica kapatilan zorunluluklar haline gelmis ise, ucuncu kisiyle beraber yasanan keyifleriniz iki kisilik keyiflerinizden daha keyifli hale gelmisse, asik arkadaslariniza hafif bir kiskanclikla bakmaya baslamis iseniz ve dokundugunuzda ya dokunuldugunuzda iciniz artik urpermiyorsa ayrilik zamani gelmistir. son kacinilmaz ama ertelenebilir. ertelemek ise isi sadece daha bir zor hale sokacaktir.
  • beklentiye giren taraf olduğunu anladığın andır. ilişkiye dair tek başına kafa yorduğunu, karşındakinden bir şeyler yapmasını beklediğin zaman aslında biteceğinin sinyalini almış oluyorsun.

sonra gördüğün eksiklikleri dile getirdiğinde "abartıyorsun, sana öyle geliyor, ben şunu yapmayı seven biri değilim, tadımızı kaçırıyorsun bak biz mutluyuz" gibi söylemlerle geçiştirilmeye çalışılırsınız. aslında karşınızdakinin bu ilişkiyi salladığı yoktur. sadece gittiği yere kadar böyle gitsin bir gün o da bıkar düşüncesine bürünmüştür. bir gün bittiğinde, bütün olan bitene dışarıdan bakan üçüncü göz olduğunuzda, söylenenlerin bomboş sözler olduğunu anlarsınız. o zaman üzüldüğünüz tek şey boşa geçen zamanlarınızdır.
  • 9 senedir sevgili 2 senedir sözlü ve bir senedir nişanlı olmanıza rağmen siz elinizdeki her parayla ileride oturacağınız ev için birşeyler alırken ve bu birşeyleri alabilmek için zaman zaman öğle yemeğinizden feragat ederken, karşı tarafın daha bir parça şey alıp bak bunu ilerde evimizde kullancaz demediği gibi yazın siz olmadan yurtdışına gitme planları yaptığını bile pasaport harçları ne kadar olmuş biliyo musun şeklinde soru sorarak sizi haberdar etmesi olabilir.
  • belki size çok basit gelebilir ama, bir keresinde de şöyle anlamıştım;

yanına her gittiğimde coco-star aldığım bir sevgilim vardı oturur bir parka coco-star yerdik. çok sene sonunda şunu demişti bana;

- artık hindistan cevizi sevmiyorum

coco-star lan bu amına koyim! hangi kız coco-star sevmez? bounty mi bu sevmesinler!?
  • kendinizi tanıyamadığınız ana tekabul eder.

bir bakmışsınızdır ki, elinizde sizi aşan bir hediyeyle kapısındasınızdır bir kış günü.

ona, zamanında bahçeden arakladığınız gül, onu ağlatmıştı. şimdi verdiğiniz hediye de ağlattı...

evet ağlattı, ama arkasından şu diyalog gelişti.

- bunu alamam
    + neden?
    - alamam dedim
    + 5 ay ekmek arası büfe salam ve merdiven altı tezgahlarda üretilen uğur dündar kaşarı yiyip biriktirdiğim paralarla aldım bunu. senin için :)))
    .
    .
    .

ağlamaya devam eder. sonra kısık bir sesle "seni aldattım" deyiverir.

siz aslında uğur dündar diyetine başladığınızda bir şeylerin yolunda gitmediğini anlamışsınızdır. çabanız, herkesin bir şekilde içine düştüğü çaresizliği göstermekten başka bir şey değildir aslında. insanoğlu çiğ süt emmiştir ve yalnız doğup yalnız ölür.
  • dokuz yasindayken bir sabah uyanip tavsanimin sepetinin kosesinde kabarmis tuyleriyle yemeden icmeden sadece titreyerek olmeyi bekledigini anladigim gun hissettigim hayal kirikligidir
  • sizin komiklik yapip guldurmeye calistiginiz bi mesaja cevap olarak;

-aferin sana o zaman..

diyorsa anlayin ki o iliski bitecektir ve size 3 vakte kadar yol gozukuyodur..o 3 te buyuk ihtimalle 3 gundur bilemedin 4 olur daha fazlasi yok.
  • kötü bir histir, ardından çok şey anlatır, hissettirir insana..

asıl koyan tarafı ise, kişinin bu konuda çaresiz kalması, elinden birşey gelemeyeceğini farketmesidir..

bitmesi gerekirken, böyle bir anlayışa varmak ise koymaz, rahatlatır, durum karşılıklı ise çok daha iyidir, medenidir..
hesabın var mı? giriş yap