• samimiyetsiz insanlar ve bu insanlari işe alan isverenler...
  • bundan 1 ay önce yapmaya başladığım ve bugün mevcut işimden istifa etmemle sonuçlanan görüşmedir.hiçbir kötü yanı yok. hatta bugün güzel bir firsat buldum değerlendirmek istiyorum dediğimde senden çok kalan işleri ve yerine alınacak yeni kişiyi düşündüklerini gördüm. anlıyorsun ki burası gerçekten bir işyeri.kimse kara kaşından kara gözünden dolayı senle iyi değil.en iyi yönetici benim yoneticim dersin güya ama adam 3 gün daha çalışayım da bitireyim işleri diye resmen papaz olacak senelerin güzel ilişkisini çöpe atacak.yasal hak filan da hak getire.madem siz vazgeçilmez değilsiniz inanın şirketler de vazgeçilmez değil.daha iyi şartlar sunan bir yer olduğunu düşünüyorsanız çekinmeyin gidin görüşün,yalan bahane her türlü bulunur,rahat olun.
  • siz siz olun iş görüşmesine bir işte çalışıyorken - tabii bir işiniz varsa - gidin. kendinizi daha iyi ifade edersiniz daha rahat hissedersiniz. zaten bir işte çalışıyor olmanın verdiği özgüven paha biçilemez. benden söylemesi.
  • devam eden iş sürecinde kendini pazarlama yetisini kaybetmemek adına denemek için bile olsa zaman zaman yapılması gerekir. olmadık zamanda işten çıkarılma olursa ,çaresizlik psikolojisine girip kendinizi ifade edememe durumuna hazırlıklı olursunuz daha doğru o duruma düşmezsiniz. hele ki işinizden ayrılmak gibi bir düşünceniz yokken öylesine gittiğiniz bir görüşmeden olumlu dönüş almak sizi değerli hissettirir ve motive eder.

iyi çalışmalar,
  • çalışılan işte mutsuzsan seni hak etmediklerini daha iyi yerlerde olman gerektiğini düşünüyorsan yahut kariyer basamaklarında önün tıkalıysa ya da hissediyorsan seni kovacaklarını git görüş alın bas istifayı onlar düşünsün hehehe
  • iş hayatım boyunca iş verene hep dürüst oldum ve bu olayı 2 kere yaptım ikisinde de işverenin haberi vardı. birisinde ayrıldım diğerinde aynı işe devam ettim. ama burada önemli olan iki tarafında samimiyeti ve anlayışı.
  • han çok, hancı çok sözünün başka bir türlüsüdür.
    maaşlı bir çalışansanız, hiç bir şirketin kölesi değilsiniz! tabi arada imzalanmış bazı teminat kağıtları yoksa...
  • bunun en kötü tarafı iş görüşmesine gittiğiniz ve o işe kabul edilmediğiniz ortaya çıktığında amir, patron, müdüre vs. iyi bir koz verilmiş olur. işi bırakacağınız anlaşıldığında üstünüzdeki baskı artar. devlet, özel farketmiyor artık son dönemlerde. siz gidince yerinize eleman bulma derdi sarar söz konusu patronu.
    bazen tehlikeli olabiliyor, ama dikkatli ve sinsice planladıktan sonra başarıya ulaşabilir.
  • olumlu sonuçlanırsa eski iş yerinizde geçireceğiniz son gün tam bir şenlik havasında geçer. şimdiye kadar hiç yapma fırsatım olmadı ama bir gün eski işimden daha iyi bir iş bulup eski iş yerimden de memnun değilsem ve gerçekten bazı durumlar için öfkeliysem o son gün ortalığın amına korum. kafa rahat ya herkese gider, her şeye isyan amk.
hesabın var mı? giriş yap