şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ağlıyor olmasındaki sebep ne olursa olsun dahil olduğu cinsiyet kümesinde benzerine az rastlanacak olup ağlamanın sadece kadınlara has bir durum olmadığını cümle aleme kanıtlayan erkektir.

hep kadınlar mı erkekler için ağlayacak? birazda erkekler kadınlar için ağlasın. birazda onlar kahrolsun. birazda onların gururu kırılsın.

iki nedenden ötürü agliyordur eril bünye;

ilki, seviyordur. deliler gibi aşıktır. gözü ondan başkasını görmüyordur. kapısında paspas ayakların dibinde kulu kölesi olmuştur. sevdiği kadın onu bir nedenden ötürü terk etmistir. ya yetersiz görmüştür onu ya da kendisini taşıyamayacağına karar vermiştir. bu erkek o kadın için ağlıyor, gözyaşlarını döküyordur. bununla da kalmıyor af dileniyor, yalvarıyor, şekilden şekle giriyordur.

ikincisi, bir bok yemiştir. yapmaması gereken bir yanlış yapmıştır. aldatmıştır büyük bir olasılıkla. bunun sonucunda götüme tekmeyi yeyip kapı dışarı edilmiştir. kendisini acindirip af ettirmek için de kadına duygu sömürüsü yapmak için agliyordur. timsah gözyaşları döküyordur.

ilk sebepte ki erkek yeminler ederse, bir daha kadının bir dediğini ikiletmeyeceğine dair sözler verirse affedilebilir belki. ve kendisi için çabalayan, ağlayan, mücadele eden erkek hiç bir kadının gözünde değersiz değildir. bu nedenle utanmanın bir anlamı yok ey erkek milleti. seviyorsan sevdiğin için gözyaşı dökmek seni eksiltmez. bundan utanmamalısın.

ikinci sebepte ki erkeğe siktiri çekmek, ağzının ortasına tükürmek, götüne tekmeyi basmak, hatta ona iki boynuz takmak her kadının boynunun borcu olmalıdır. böylesinin gözyaşının da, sevgisinin de, pişmanlığının da, özrünün de hiçbir değeri yoktur. bildiğin boktur.
  • ağlatan erkek kadar kıymet görmeyecektir.

edit : 6 giri alttaki yazara atfen ;
    gerizekalı olduğumu düşünmüyorum.allah /tanrı ya da evrenin verdiği aklı boşa taşımıyorum.tüm bunların yanında kainatı 15 yıldır gözlemliyorum ve anlamaya çalışıyorum.
    para kazanmayı ve para harcamayı iyi biliyorum.dünyayı gezmek her zaman planlarımın içerisinde yer almıştır.şık giyiniyorum ve titiz olmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum.
    fesat ,dedikoducu,kibir sahibi ve görmemiş hiç olmadım.aşk bazen herşeyin üzerindedir ,bunu çok iyi biliyorum.
  • ağladıkça içi açılan, bi ferahlık gelen erkektir.
  • annesi ölmüş erkek olabilir. insandır, ağlar.
  • her an teselli edilebilir.
  • ölüm hariç, kadın erkek kimse kimse için 2 damladan fazla, ki timsah gözyaşıdır, o kadar dökülür, gözyaşı döküyorsa o ilişki bitmiştir arkadaşım.

bir yerde iki göz iki çeşme ağlayan varsa, o kişi genelde karşındakinin haddini zorlamıştır, şimdi de bu yola başvuruyordur.

5-6 ay önce hemcins arkadaşımı ağlattım, zorlamayacaktı o kadar haddini!
  • gerizekâlıdır.
    allah'ın verdiği aklı boşa taşıyordur,ya da evrenin.
    para kazanmak,evreni anlamaya çalışmak,dünya'yı gezmek,temiz giyinip titiz olmayı öğrenmek varken,fesatlık,dedikodu,kibir ve görmemişlik yaşayan bir huysuz huylu fesat için ağlıyordur.

herşeyi geçtim hayat 60 yıl dinç yaşayabildiğimiz bir fırsat ve bunun içinde seninle aynı özelliklere sahip bir canlı için ağlamak ahmaklıktır.

net olun istemiyorsa başka deryalara yelken açın,ama kimse için ağlamayın.
  • yanlış yapan erkektir. ağlaya ağlaya yanlış yaptığını anlayacaktır zaten zamanla. ağlamaya devam ederken sevdiği kadın muhtemelen hayatına başkasını sokmuştur ve önüne bakıyordur ağlayan erkeği umursamadan. bir kadın ne olursa olsun her şeyi hiçe sayıp hayatına devam edebilir.
  • (bkz: bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler)

öylesi de lazım bu dünyada. başkasını da bir şekilde ortak ve/veya rahatsız etmediği sürece hiç bir sorun teşkil etmeyen hededir.

(bkz: kalenin bedenleri)
  • bir erkek normalde ağlamayı beceremez. toplumun dayatmalarının yanı sıra 'erkeklik' kavramının omuzlara yüklediği; her zaman o çok güçlü hz. süleyman gibi olma durumudur, becerememelerinin sebebi. erkekler sadece duygularının sınırlarına kadar geldiklerinde ağlar, ağlayabilir. bunun için yaşam boyunca kodlanmış geçmişinin, bulunulan realiteyi yani şimdiki zamanın ve hayal edilen geleceğin gerçek anlamda bilinç üstü veya altı tetiklenmelerin de yardımıyla harekete geçirilmesi gerekir. buradan şu sonuca varabiliriz; erkek timsah gözyaşı dökmeye alışık değildir dolayısıyla bunlar gerçek gözyaşıdır. samimidir. bu bir kadın misal anne, kuş, kedi, keder veya herhangi bir şey olabilir. 'erkekler ağlamaz' diye kalıplaşmış bir cümleyi şarkıda duyunca bile hüzünlenip ağlayabilirsiniz. ataerkilliğin erkeğe yüklediği bu inanılmaz güçlü olma sendromunu bir kenara bırakmamız gerek. kadın cinayetlerinin de sebebi oluyor, bu yüksek perdeden sözünü geçirmeye çalışma problemi. -lütfen küfürlerimi mazur görün- kadın siklemiyor vesaire. dayanamayıp öldürüyor adam. bir kadına söz geçirmeyi, bir kadının hayatını yönetmeyi ve yönlendirmeyi marifet biliyor. bütün bunları emreden ise o lanet olası egosu, sikik dünyada kabul görme arzusu ve güçlü olduğunu 7 kıtada duyurma sevdası. işte burada erkekler arasındaki çürük yumurtaları da rahatlıkla tespit edebiliyoruz. bilinçli bir erkek bir kadının kendisini terk etmesinden sonra gidip feryat figan sokaklarda bağırmaz, kadına saldırmaz, arkasından 'orospu' demez, diyemez. gerekirse en berbat depresyonlarda çoktan anlamını yitiren dünyada biraz daha kalıp yeni anlamlar bulmak için çabalar. çokça ağlar, bu kısa veya uzun zaman diliminde. işte gerçek bir erkek daha doğrusu bir insan böyle yapar.