• ormanda oturuyorsun, çok güzel bir ceylan gördün. güzelliğini ona anlatmak için paldır küldür kalkıp yaklaşmaya çalışırsın ve ceylan kaçar.

ormanda oturuyorsun, çok güzel bir ceylan gördün. güzelliğini ona anlatmak için biraz daha yaklaşmasını bekliyorsun. ceylan etrafı keşfediyor. seni gördü, merak etti ama yiyecek aramaya devam ediyor. biraz daha yaklaştı yanına. sen de ona doğru döndün. biraz ürktü ama sana alışmıştı zaten. iyice yanına geldi. elinle bir ot koparıp verdin, çok hoşuna gitti. şimdi ona güzelliğinden bahsedebilirsin.

egzotik kuşlar bile kur yapmak için kırk takla atıyor. siz de atın bir zahmet.

zamanlamasını bilirsen çok güzel bir davranıştır.
  • bu cümle yanlış anlaşılabilir fakat “parfümünüzün kokusu güzelmiş” benzeri bir cümle daha kibarca olabilir.
  • kadının türkmü yabancımı olduğu ile alakalıdır. türk kadınına böyle birşey deme, yabancı kadın rahattır onunla herseyı konusabılırsın.
  • bir kadına değil hangi kadına söylediğiniz önemli, ha elbette birde tipiniz.

sözgelimi metrobüste otobüste götgöte gittiğiniz kadına bunu söylerseniz %80 ters tepecektir. tipiniz bunu söylemeye müsait değilse ( şekilci değilim ama şekilci milletiz) %100 geri tepecektir.

%20 kenarda dursun. bu tipler hem yakışıklı hem şeytan tüyü sahibi piçlerdir, hanımefendiler bu tipler karşısında basireti bağlanmış şekilde teşekkür ederler.
    evet gözlemlerim bu, tamamen uyduruyor olabilirim, siz yinede denemeyin.
  • çok güzel bir şey diyin bence :)
    bana deniyor, hoşuma gidiyor
  • neden böyle bir cümle kurmak istiyorsun, kokla gitsin işte
  • gülücüklerle karşılıyorlar :)
  • normalde gayet normal ve samimi bir cümle, fakat bazı kendini bilmezler yüzünden kullanmaya çekinir olduk.
  • - murat bey, iş yerindeki değerlendirmelerimiz sonucu ...
    + bu arada sözünüzü kesiyorum ama çok güzel kokuyorsunuz, bilmenizi istedim.
    - efendim?
    + böyle misss gibi bir kokunuz var valla, muazzam.
    - murat bey, konumuza dönersek; performans değerlendirmeniz sonucunda sizinle yollarımızı ayırmaya karar verdik.
    + ama kokunuz?
    - ne kokusu murat bey?
    + ee ormandaki ceylan, yaklaşınca ot vermek falan? işe yarar dediler. koku ile çözersin dediler?
    - ...

tanım: tamamen içerik ve kime denildiğine göre sonucu değişen cümledir. sevgilinizden/eşinizden başkasına demeyin.
  • egosunu tavan , yüzünde çaktırmadan bir tebessüm yaratır. yazmıyorsanız demeyin yanlış anlayabilirler hoş çoğu erkek yazmadığı kadına iltifat etmez.
hesabın var mı? giriş yap