• ilk buluşmada hesabı erkeğe ödetmesi.

aslında bunda bir yanlış yok ama bunu yaparkenki uslubunuz çok önemli sevgili ponçikler. ülkemizde yazılı bulunmayan adabı muhaşeret kuralları gereği zaten hesabı, hele hele ilk buluşmada hesabı erkeğin ödemesi makbuldür, ki böyle de yapacaktır zaten. ama yine yazılı olmayan bu adab kuralları gereği kadın en azından hesap geldiğinde lütfen ben ödeyeyim, paylaşalım o zaman, vs gibi kendisinin de sorumlu olduğunu gösteren -yalandan da olsa- bir yaklaşımı olması daha doğru olur. zaten böyle bir durumda bile erkek yine hesabı öder ama en azından karşısındaki insanın da sorumlu olduğunu ona hissettirmesi erkek için daha çekicidir.

hele hele bazı kadınlar var ki ilk buluşmada siz hesabı gidip arada ödersiniz, kalkarken e hesap ne oldu falan diye bile sormazlar nasıl olsa ödemiştir bu arada diye. işte siz ponçikler bu şekilde rahat davrandığınızda başınızı dayayacak bir göğüs, güvenebileceğiniz bir erkek arıyorsunuz ya

babayı alırsınız.

çünkü erkekte verdiğiniz imaj şu oluyor "ohoo bu karı daha ilk seferde böyle rahat davranıyorsa bundan bir bok olmaz" çünkü amaç belli düzgün gelirli erkek kapmak, ev kadını olup, kıçını kıvırıp semirmek. klasik türk kezbanı.

buluşmalarımda çoğunlukla hesabı ben öderim, şimdiye kadar da ilk buluşmalarımda karşı taraf ısrar etse bile adab gereği hep hesabı ödemişimdir, ama yukarıdaki şekilde rahat davranan hatunu daha ilk görüşme sonrası silerim. o yüzden biraz insan olun, karşınızdakine altın madeni muamelesi çekmeyin, adab gereği hayat ve masraflar konusunda paylaşımcı olabileceğinizi göstermede istekli olun.
  • -arkadaşlarının arkasından dedikodu yapması,
    -küfür etmesi,
    -alışverişten ve seksten başka hiçbir şeyle ilgilenmemesi,
    -öküz gibi somurtması,
    -en önemlisi çok konuşup az dinlemesi
    benim çevremden edindiğim belirtiler bunlardır.
  • toplum içimde gereksiz yere yüksek sesle konuşması, her tanıştığı insanla samimiyet kurması, ağız dolusu küfür etmesi belki de daha fazlası ama bunlar şimdilik yeterli.
  • bağırarak küfür etmesi
  • çok pis genelleme yapacağım şimdi, istisnalar - ben pek görmedim henüz ama - kendilerini tenzih etsin. yeni tanıştığı insanlara sırf şirin görünmek için sürekli "canımm, tatlım, bebeğim" gibi normalde çok idareli kullanılması, hatta mümkünse hiç kullanılmaması gereken hitap sözleri kullanan hemcinslerimden pek iyi koku alamıyorum ben. bir nötr ol, bir kendin ol. nedir bu sevgi pıtırcığı olma çabası? hayır, kıl değilim. gıcık hiç değilim.
  • leke'den giyinmesi.
  • bağırarak konuşması, küfür etmesi, diş fırçalama alışkanlığının olmaması, kürdan kullanması, tırnaklarının uzun olması, tabii ki de demesi.
  • çakma olduğu metrelerce öteden belli olan çanta ve ayakkabı... kesinlikle kalitesiz gösterir.
  • kalabalık bir ortamda yanında erkek arkadaşı varken o ortamda yeni tanıştığı kıza karşı ters bakışlı, soğuk, itici tavır sergileyen, sürekli laf sokmaya odaklı özgüvensiz hareketler.
  • bakışlarıdır. hemen anlaşılır.
hesabın var mı? giriş yap