• çok iyi yazılmış hatta sanırım yaşanmış, çok iyi hazırlanmış bir oyun. içinde çok beğendiğim gözlemler ve tespitler de buldum. genelinde güldüm ama bi kaç yerde çok afedersiniz anırdım. uzun zamandır herhangi bir şeye bu kadar kendimi kaptırıp gülmemiştim.
  • bir kukla kabare hayrani olarak cikiyorum yola. bakalim bu aksam izleyecegim oyun dayi kalitesinde olacak mi!

bu arada belirtmek isterim ki ucretsiz canli yayinina yetisemedigim icin gain'e para oduyorum hem de isteye isteye. yeni sezonu icin sikayet ve isteklerimi kendi basliginda ayrica yazacagim.
  • izlediğim en güzel tek kişilik komedi oyunu, daha önce büyük ustalardan izlediğim stand-uplar kadar güldüm. oyunda birçok duayene de selam çakılmıştır, binali karakteri kariyerinde hep kafasının dikine gidiyor ve oynatıcısı gökhan ile atışmaları çok eğlenceli ama hikaye bir o kadar trajikomik. p.s: haluk usta soğuk davranmasa iyiydi :)
  • izledikten sonra bana karşık duygular yaşatmış oyundur. gerçekten çok etkileyici ve anlatımı da gayet akıcı. oyunun başarılı olması ve deli gibi güldürmesi bir yana, hayatımıdan buhranlar bulduğum için karamsar bir havada buldum kendimi.
  • çok beğendim ama eğer burayı okuyorsa insanlar gülerken üstüne söyledikleri duyulmuyor. kaçırdığım çok yer oldu
  • artık sık karşılaşmadığımız güzellikte bir tiyatro oyunu. büyük bir prodüksiyon olmadan da etkileyici olunabileceğinin son kanıtı. sahnede herkesin beceremeyeceği harika bir marifet görüyoruz. masumiyet tiradıyla, türkü barıyla, akılda kalıcı pek çok detayıyla kesinlikle tekrar izlenmeyi hak ediyor.
  • sinan mihçı'nın tek kisilik keske daha uzun surseydi dedigim harika gosterisi.
    bir kuklaya can vermek evet bence tanımı tam anlamiyla bu, cok buyuk emek ve çalısma gerektirir
    salonun dolu olmasi hatta tekrar tekrar gelenler oldugunu bilmek beni cok mutlu etti.
    saz calan kukla mi olur yaa
    aklima geldikce hala gülüyorum
  • nazmi sinan mıhçı'nın tek kişilik muhteşem oyunu. kaliteli mizah arayanlar kaçırmamalı. gerçekten beklemediğim kadar güldüm. oldukça da yenilikçi bir formatı var oyunun aslında. sinan yanında kuklasıyla çıkıyor sahneye, bu nedenle tek kişilik demek ne kadar doğru emin değilim. yanlış anlaşılma olmasın, izlediğiniz şey bir kukla tiyatrosu da değil. acayip bir performans işte izleyin görün... pişman olmayacaksınız. net.
    kumbaracı50, ikinci kat gibi çeşitli sahnelerde oynuyor ve bir süre daha devam edecek oyun. umuyorum ki arkası da gelecektir. daha büyük sahnelerde, dev kalabalıklarla buluşması dileğiyle.
  • görür görmez "bak bir yıldız kayıyor" sözleriyle ülkemizin nadir bas gitar sololarından birini barındıran kreş grubunun yarım kalan şarap şarkısını akla getirmiş oyundur.
  • 10.09.2020 tarihinde göztepe özgürlük parkında sergilenmiş oyundur. arkadaşımın daveti üzerine hiç bir araştırma yapmadan gittiğim oyundan yüzümde kocaman bir gülümseme ile çıktım.

oyunda karşımıza çıkan ve benim için büyük bir sürpriz olan kukla, nazlı sinan mıhçı'nın performansını bambaşka bir seviyeye çıkardı. binali ismindeki kukla üzerinden yapılan ince şakalar sayesinde; baştaki solo kısımda meh diyerek tebessüm bile etmezken kendimi kocaman kahkahalar atarken buldum.

oyun uzun zamandır sergileniyor olsa da dokundurmalar belli ki güncellenerek ilerliyor. pandemi sürecindeki gündelik hayat değişimimize zekice ve neredeyse hiç bir noktayı atlamadan taş atan oyuncu; en azından bana "bu kadar mı abarttık lan gerçekten?!" dedirtti.

yeniden izlemeyi dileyeceğim bir oyun oldu. mutlaka takip edeceğim.
hesabın var mı? giriş yap