abel76

  • 5432
  • 3
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

rıdvan dilmen

bunu yapan sadece rıdvan değil, türk yorumcularının alayı böyle. futbolda iğrenç bir türk milliyetçiliği sarmış durumda ülkeyi. ve zaten son yıllarda şampiyon takımların hocalarına bakarsan da bunu görürsün. cevat güler, mustafa denizli, ertuğrul sağlam, aykut kocaman/şenol güneş, fatih terim, ersun yanal, hamza hamzaoğlu.

başkasıyla şansın yok. derwall geldi 1984'te ülke lihtenştayn gibiydi ve derwall'in gözlerinin içine baktılar. adamdan öğrendiler. schumacher geldi fener'e takıma ağabeylik yaptı, feldkamp, gençlerle bir oldu , bülent, stumpf, falco'dan öğrendi savunmayı. hagi, butun takıma ne oynayacağını öğretmedi mi?

ama ne olduysa bu ülke dunya 3.sü oldu, yarı final oynadı , uefa kupası falan derken bir anda herkes havaya girdi.

kusura bakma rıdvan uefa kupasını fatih terim, hakan, arif, okan , suat aldı aykut , ismail , hamza değil.

kusura bakmayın tugay, alpay, bülent, emre ile dünya 3. sü olundu, selçuk, burak,gökhan, volkan ile değil!

zamanın birinde bir kupa alındı diye butun yerliler üst düzey olmaz. yabancıların disiplininden bir şeyler öğrenin, tecrübelerinden yararlanın. ondan sonra faroe adalarıyla 4. torbadan girersin turnuvaya. 5 takımlı grubun 4. takımısın.

sneijder gelir " turkler kadar koşmuyor yeaaa" dersin ama adam şamp. ligi, her buyuk ligde şampiyonluklar, kupalar, dunya kupası y.finalleri, finalleri görmüştür. senin bir tane buyuk turnuva görmemiş selçuk2un adamı kıskanır parasının artmasını ister!

aragones, son vurgununu yapmaya geldi dediniz. mancini, cebini dolduruyordu ama ne hikmetse 1 kuruş para almadı, rijkaard, del bosque, hiddink vs. hep hırsız, hep ahlaksız. amk butun romanya hagi'nin dediniz adam para peşinde! iyi hoca kötü hoca beni bağlamaz. yabancı futbolcu/hoca en ufak tökezlediğinde s.çın ağzına ama türk oyuncuya zerre eleştri yok.

bir tane yorumcu arda için galatasaray'da oynarken 100 kiloydu, belli dönmüyordu, avrupa'ya gitti tığ gibi oldu dedi mi?

rijkaard, onu sağ kanatta oynatırken, false 9 oynatırken, suratını asan, koşmayan arda, atletico'da en çk koşan oyuncu oldu, sağda oynadı, ortada oynadı! hiç de sakal bırakıp, somurtmadı! basın toplantısında lincoln'ü eleştirdiği gibi ispanyol milliyetçiliği yapmadı orada.

bunlar konuşulmaz çünkü sen tv'den 10 bin euro alıyorsan , o senede 5 milyon euro alıyor. oyuncular bu yorumcularla mekanlarda takılıyor, ortamlara akıyor, para akıtıyorlar onlar, kılık kıyafet hediye ediyorlar.

ee iyi geçineceksiniz tabi..

turk futboldu ahbap çavuş ortamı olmuş. bunların tekelinde işte.

devamını okuyayım »