anshar

  • 17172
  • 213
  • 141
  • 9
  • bugün

travestiye kadın elbisesi giydiği için ceza kesmek

kendi halinde, isinde gucunde olan bir insana, salt kiyafet seciminden dolayi ceza kesmek. hani vucudunu teshir etmesi falan dahi gerekmiyor ceza kesmek icin..

"travestiysen istanbul’da ekmek bile alamazsin
13:47 20 eylül 2009

istanbul emniyet müdürlüğü’ne gelen hüseyin çapkın’ın hayata geçirdiği “bonus” uygulamasının faturası travestilere çıktı. istanbul polisi, günlük ihtiyaçlarını gidermek için market veya fırın gibi yerlere giden travestilere kabahatler kanunu’nun 37. maddesinden ceza kesiyor.
radikal’den umay aktaş salman’ın haberine göre, travestiler polis tarafından “mal veya hizmet satmak için başkalarını rahatsız etmek” (kabahatler kanunu 37. madde) gerekçesiyle cezalandırılıyor. istanbul emniyet müdürü hüseyin çapkın ise “yakaladığı suçlu ve kestiği ceza başına puan kazanma” uygulamasıyla cezaların önünü açıyor. travestilerin yakalanma gerekçeleri ise polis tutanağına “kadın elbisesi giyen erkekler” olarak yansıtılıyor. ceza kesilen travestiler, polis tarafından “yakında istiklal caddesi’nde de yürüyemeyeceksiniz” denilerek tehdit ediliyor.beyoğlu ve şişli'de yoğunlukla karşılaştıkları cezalardan dolayı evlerine hapsedildiklerini belirten travestiler tepkili. istanbul lezbiyen, gay, biseksüel, transeksüel ve travestiler sivil toplum girişimi (lgbtt) bayramdan sonra polisler hakkında suç duyurusunda bulunacak. ""

(bkz: http://www.birgun.net/…42&year=2009&month=09&day=20)

devamını okuyayım »
21.09.2009 11:59