calypsoiris

  • 438
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

aşk yeniden

televizyona genel olarak uzak olan bir aile olduğumuzdan pek bilmem ben yeni başlayan dizileri falan... tüm bölümlerini izlediğim bir house md. var bir de küçükken süper baba ve yeditepe istanbul. uzun zaman sonra kardeş payını izlemeye başlamıştım o da ikinci sezon başladığından beri kötü gidiyor...
bu defa biraz ilginç bir şey oldu, türk dizilerinden nefret eden babam bana bir dizi izlememi önerdi... bugün ilk iki bölümünü izledim.
kabul, genel hatlarıyla izlenebilir bir dizi... ama nedir o karakterlerin sivriliği? derin şevket ve adamları tam anlamıyla kabus! gülmediğim gibi bir de sinir oldum. ne o öyle, adamı tuz mudur, buz mudur ne karın ağrısıysa ona yatırmak, ayaklarına çimento dökmek, denize atmak ya da arabasıyla kızına çarpmayan adamı, "çarpabilirdi" ihtimaliyle hastanelik etmek, adam kaçırmak falan? nedir bu normalleştirme çabası? karikatürize edebilirsin, abartabilirsin ama bu kadarı fazla geldi bana... bir de fatih'in annesi var tabii.
umarım bu karakterlerdeki sivrilikleri biraz törpülerler ve diziyi uzatmak adına hastalık, çocuğun babası tarafından kaçırılması gibi konulara girmezler. yoksa izleyici kaybedecekleri kesin görünüyor.

devamını okuyayım »
20.03.2015 21:41