charcharot

  • 448
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

boşanacaklara tavsiyeler

-kısa sürede hızlı bir şekilde istemeden kilo vereceğiniz için zayıf bünye sahibiyseniz beslenmenize dikkat edin iskelet gibi olmanız işten bile değil.

-çocuk yok kedi, köpek misali dostlarınız varsa en iyi bakabilecek vakit ayırabilecek ve de özellikle hayvanın bunalıma girmemesi için en çok düşkün olduğu tarafta kalması konusunda mantıklı düşünün karar verin.

-bunun bir çocuk oyunu olmadığını karşı tarafa iyice izah edin ve geriye dönüşü olmadığının sa üzerine iyice basın. ( basın ki karşı taraf ayrıldıktan sonra gecenin bir yarısı sizin evinizi basmasın)

-mal varlığı eşya konusundaysa aç gözlü davranmaya gerek yok evlenirken alınanları kim neyi aldıysa geri almak suretiyle , evlendikten sonra alınanlarıysa ihtiyaca ve eşit/ yakın pahada olmalarına göre paylaşın (sabahları kocanızla bir traş olmuyorsanız traş makınası ne işe yarayabilir ki?)

-mutlaka konuyu ailelere gerçek nedenlerle izah edin, eften püften bahaneler onların sizi bir arada tutma çabalarına şevk vermekten öteye gitmeyecektir.

-bir bürokrasiler cenneti olan ülkemizde yaşadığınızı unutmayın ve yeni nufus cüzdanı vs çıkartmak için gerekli olan boşanma ilanını en kısa sürede edinin yoksa 1-2 yıl eski nüfus cüzdanı ile dolaşmak ve bir çok yerde nufus cüzdanı yanında geçiçi ilan la iş görmek zorunda kalırsınız.

- aynı şekilde nufus cüzdanınızın kolayca çıkabilmesi için bağlı olduğunuz kütüğe (gidebiliyorsanız gidin) telefon açıp kardeşim ben şu tarihte boş oldum aldınız mı beni geri diye sorun.

- eğer hatun kişiyseniz ve beyaz türklerden oluşan özerk bir toplum içinde yaşamıyorsanız bir süre çok çok yakın olduğunuz kişiler dışında pek fazla insanla bu durumu paylaşmayın alıştıra alıştıra söyleyin.

- ortak kredi kartınız, eşinize verdiğiniz ek kartınız varsa anında iptal edin( bir kaç sene sonra haberdar olmadığınız bir kredi kartı borcu yüzünden bir avukat ile muhatap olabilirsiniz )

devamını okuyayım »