haslama cay

  • 3350
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

18 ocak 2013 çağdaş hukukçular derneği gözaltıları

bu insanlara sahip çıkmak boynunuzun borcu.
ilgili avukatların birçoğu kamuoyunun iyi kötü bildiği birçok davada polisleri geri adım attıran insanlardır.
efkan bolaç, en son avcılar parkında dayak yiyen gencin uğradığı muamelenin işkence olduğunu mahkemeye kabul ettirip polislerin ceza almasını sağlamıştı. taylan tanay'ın selçuk'un girdiği davalardaki tutumlarını say say bitmez.
bu ülkenin sahipsiz insanları göçmenleri bu avukatlardan başka sahiplenen var mı?
bu hukukçular bu davalar peşinde koştururken, birçok meslekdaşının ağır ağır ilerlediği bol akçeli işlerden de mahrum kalıyorlar.
yıllar önce abimin avukatı aramıştı. işkencede biri öldü ama kim bilmiyorum sizin oğlunuz olabilir denmişti. gitmiştik emniyetin önüne. bekliyoruz kış günü, sonra avukat geldi. başka bir aileye yöneldi. içimiz rahatlasa mı parçalansa mı şaşırıyor o an. o kişinin babası bir parayı hazırlamış daha önce, belki benim babam da hazırlayıp gitmişti. hani oğlunun ölürse artık avukatla işinizin kalmadığı bir dönem bu. işkneceden ölenin öldüğü yıllar. sanırım az bir paraydı hatıalamıyorum, çünkü yusyuvarlak olmuştu. belki orada beklerken sıkıntıdan sürekli yuvarlamıştı. yani bir elin avuç içinde diğer elin avuç içine aktarılevirilen paralar olur ya öyle bir paraydı, parmaklarınızın tutmasına saymasına gerek olmayacak bir para. avukatın eline yapıştrdı onu altta gizliden, avukat onu kırmadan hafifçe itti. babaya sarıldı sakinleştirmek için.
sonra o avukat 12 eylül davalarına gidip gelmekten varolan aile yaşamı sıkıntıya girmeye başladı, 2 çocuğu ile birlikte ailesini alıp büroya taşındı.
sonra abim serbest kaldı, 12 eylül rahatladı ama babam çevresinde güzel akçeli işleri zorla bu avukata yönlendirirdi. birgün evi yine bürodan taşıdı, valla allah razı olsun sayesinde yine ayrı eve çıktık demişti babama.
kim kime razı olsun bilemedi babam, gücü yettiğince avukata iş gönderdi yetmediğince köyden gelen sucuğu peyniri yetiştirdi.
bu avukatlar toplumun vicdanıdır. kimsenin bulaşmak istemediği bırak getirisini hayatından çok şey götürecek ama vicdanınızı temiz tutacak adalaetin peşindedir.
işte bugün bu avukatlar gözaltına alındı.
bugün polislerin günü, hergünü kendilerine istiyorlardı bunlar itiraz ediyorlardı. artık o da kalmayacak.

devamını okuyayım »
18.01.2013 17:16