hattorihanzoo

  • 2624
  • 22
  • 9
  • 0
  • 3 gün önce

yaran fıkralar

amerika'da koyu dindar dört kadın, bir yandan kahve içiyorlar, bir yandan sohbet ediyorlardı. birinci kadın, oğlundan söz açtı: - benim oğlum rahiptir. bir topluluğa girdiğinde onu gören herkes kendisine 'peder' der." ikinci kadın da kendi oğlundan söz etti: - benim oğlum ise papazdır.bir topluluğa girdiğinde onu gören herkes kendisine 'aziz peder' der." > üçüncü kadın da oğluyla övündü: benim oğlum ise kardinaldir. bir topluluğa girdiğinde onu gören herkes kendisine 'yüce aziz' der." üç kadın oğullarıyla övünmelerini bitirdikten sonra,
dördüncü kadını dinlemeye hazır olduklarını belirtmek için gözlerini ona dikerler ve beklerler. fakat dördüncü kadın konuşmaz ve büyük bir keyifle kahvesini yudumlar.
ilk üç kadın bir müddet sonra dayanamayıp hep bir ağızdan sorarlar: ya senin oğlun? sen de bahsetsene oğlundan!" dördüncü kadın, kahvesinden son yudumunu aldıktan sonra ağır ağır konuşarak oğlunu anlatmaya başlar: benim oğlum, 1.95 boyunda, dalgalı siyah saçlı, yeşil gözlü, geniş omuzlu, atletik yapılı, son derece şık giyinen ve 29 yaşında olmasına karşın çok zengin bir kişidir.bir topluluğa girdiğinde onu gören tüm kadınlar birbirlerinin kulaklarına eğilirler ve 'aman tanrım' derler."

devamını okuyayım »