kamil abi

  • mangal yürekli rişar (511)
  • 727
  • 0
  • 0
  • 0
  • 11 ay önce

supernatural

diğer dizilerin aksine her sezonun ilk bölümleri çok heyecanlı ama sezon finaline doğru şaşırtıcı faktörlerin azaldığı dizidir.
istisnasız bir şekilde her sezon bir amaçla başlar ve sezon sonunda kahramanlarımız o amaca ulaşamazlar ve bir sonraki sezon o amaca ulaşamayınca neler olacağı şeklinde senaryo gelişir.

--- spoiler ---

birinci sezonda babalarını demon'dan kurtarmaya çalıştılar, başaramadılar, ikinci sezonu bunun üzerine neler olacak acaba diye beklemeye başladık.

ikinci sezonda cehenneme kapı açılmaması için uğraştılar, başaramadılar, üçüncü sezonu bunun üzerine neler olacak acaba diye beklemeye başladık.

üçüncü sezonda dean'in anlaşmasını bozup ölmesini engellemek için uğraştılar, başaramadılar, dördüncü sezonda bunun üzerine neler olacak acaba diye beklemeye başladık.

dördüncü sezonda 66 mühür kırılıp lucifer serbest kalmasın diye uğraştılar, başaramadılar, beşinci sezonda bunun üzerine neler olacak diye beklemeye başladık.

beşinci sezon henüz yarısına bile gelmedi ama sam'in vücudunu lucifer'in ele geçirmemesi gerekiyor ve tabii ki başaramayacaklar ve altıncı sezonda bunun üzerine neler olacak diye beklemeye başlayacağız.

altıncı sezon bana kalırsa dean, bedenini micheal'a vermemek sam'i kendisi kurtarmak için uğraşacak ama böyle olursa başaramayacak ve ne mutlu bize ki yedinci sezonda tanrı işin içine girecektir.

--- spoiler ---

edit: dizinin son sezonuymuş. tam "kurguyu çözdük" dedik, dizi bitti.

edit strikes back: iki kişi mesaj attı biz de yedik, dizi önümüzdeki sezon için anlaşma yeniledi. teorimin sonuna kadar arkasındayım. dizinin kurgusunu çözdük. *

devamını okuyayım »
11.10.2009 15:02