kazasker

  • çılgın (128)
  • 544
  • 29
  • 14
  • 0
  • dün

samsung

türkiye'deki servis hizmeti kalitesizdir; ancak sözlük'te telefon, tablet ve tv'leri abartılı bir biçimde kötülenmektedir.

üst düzey telefonları değerlendirirsek: apple'ın os kısıtlamaları, lg'nin patlak serileri (ve servis rezaletleri), sony'nin kalas tasarıma rağmen sanal tuş sunması ve huawei'nin büyük kasalara devam etmesinden rahatsız olanların tek alternatifi samsung oluyor.

xiaomi ve oneplus ise, rom/4.5g karmaşası(mi 6), "jöle ekran"(oneplus 5), pentile için biraz az kalan ppi(oneplus 5) gibi durumlarla karşımıza çıkmaktalar. ayrıca, özellikle oneplus'ın küçük bir marka olması nedeniyle, herkes güvenmeyebilir.

bunun yanında, samsung telefon ve tabletlerin oled ekranı en iyi görüntü kalitesini sunmakta, full hdr desteklemekte ve bütün videolara uygulanabilen post-hdr opsiyonuyla gelmekteler. bu sayede en iyi film deneyimini sunuyorlar.

(tabii, eğer yoğun kullanım söz konusuysa, mavi oled subpixel'lerin ömrünün, orta vadede beyaz ve mavi renklerin hafif değişmesine yol açabileceğini de belirtmek gerekir. ancak yine de, oled ekranlar, tv versiyonlarındaki teknolojilerden yoksun olan mobil lcd'ler karşısında bariz üstün konumdalar. bahsettiğim sorunun etkisi de, color balance ve white level ayarıyla minimuma indirilebilir)

son olarak, touchwiz'in sunduğu özellikler*** ve ucuz fiyata oculus altyapılı, özel marketli gear vr cihazını desteklemesi, samsung telefonların diğer avantajlarıdır. işinize yarasın veya yaramasın, artık bilgisayar gibi kullandığımız, binlerce liralık telefonlarda bu özelliklerin olması iyidir.

zamanla yavaşlama gibi sorunlar da geçmişte kalmıştır. iki güncelleme almış eski modeller bile, bir problem yaşamıyor; tersine, ilk haline göre daha hızlı çalışıyor. iki senelik s6 edge+ telefonumla bir sorun yaşamadım.

devamını okuyayım »
24.09.2017 10:44