kazasker

  • hırçın golcü (271)
  • 925
  • 6
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

battlefield v

war in the pacific eklentisi ve son patch'ler sonrasında, geçen seneki entry'mde bahsettiğim eksiklerin önemli bir kısmının düzeltildiği oyun:

** wake island, iwo jima ve pacific storm haritaları güzel yapılmış. görülebilirlik orijinal haritalardan iyi, araç sayısı yüksek ve iki taraf farklı avantajlara sahip.

özellikle iwo jima haritasında çekişmeli mücadeleler oluyor.

** breakthrough modu, yeni haritalarda oldukça eğlenceli. mesela wake island'ın son safhalarında, us tarafının gücü 7-8 tank ve 3 uçağa ulaşabilirken, japonların elinde piyade gücü ve katana dışında bir şey kalmıyor.

oyunun inşa mekanikleri de, yeni haritaların breakthrough modunda fark yaratıyor.

** yeni eklenen us ve japon uçakları gayet iyi. yeni haritalarda görülebilirliğin yüksek olmasını da ekleyince, uçak kullanmanın zevki bf 1'e ulaşmış. 50-1 gibi skorlarla bitirdiğim maçlar oldu.

uçak ve tank kullanmanın gerçekçiliği ise bf 1'den zaten ileriydi.

uçaklar için en etkili kombinasyon, 2 x 500 lb bomba, 4 x 20 mm yüksek patlayıcılı top ve işaret fişeği. 2 x 500 lb bomba, 1 lb'lik bombaya göre çoğu zaman daha etkili. tankları tekte alabiliyor. yüksek patlayıcılı top ise, piyade grupları ve jeep gibi araçlara karşı çok etkili.
breakthrough modunda, bu şekilde tek bir sorti ile takımın önünü açmak mümkün oluyor.

** yeni haritalarda çıkarma aracı, amfibi tank ve botlar kullanılabiliyor. uçaklar pist veya uçak gemilerinden kalkıyor.

destroyer ve muharebe gemisi kullanımı hala olmasa da, belli bir taktiksel çeşitlilik yakalanmış.

** dlc'de sadece 2'şer adet tank ve uçak eklenmiş olsa da, yeni araçlar daha fazla özelleştirilebiliyor ve 4 yerine 6. seviyeye yükseltilebiliyorlar.

** yeni bir uçaksavar topu eklenmiş. conquest modunda da, bütün uçaksavar topları haritanın çeşitli noktalarına sabit olarak yerleştirilmiş. oyunun orijinal halinde, oyuncuların araçla çekmesi gerekiyordu. çoğu zaman base'te kalıyor ve kimse kullanmıyordu.

** yeni haritalarda müzikler etkili kullanılmış.

** son patch'lerle vuruş hissi ve kill alma bildirimi iyileştirilmiş. orijinal halindeki önemli eksiklerden biriydi.

** alman & ingiliz tarafına eklenen panzerstorm ve al sundan haritaları da başarılı olmuş. bunun yanında, mosquito'nun 4000 librelik bomba ve anti tank topu kullanan versiyonu da favori uçaklarımdan biri oldu*

---------

oyunun hala eksikleri var. piyade silahlarındaki ttk'nın son patch'lerle bozulması, arayüzdeki gariplikler, auto balance ve takım değiştirmenin olmaması, efekt ve taa'dan kaynaklı bulanık görüntü, sunucularda harita & modların sürekli değişmesi, deniz muharebelerinin olmaması gibi. henüz battlefield 3, 4 ve 1'in seviyesine ulaşmadı. özellikle harita çeşitliliği olarak bf3 ve 4'ün çok gerisinde.

ancak ilk halini düşününce, bayağı bir yol kat etmişler. yeni mekanikler düzgün haritalarla birleşince, oyun bir tat vermeye başlamış. araç sevenler için gayet oynanabilir durumda.

devamını okuyayım »