kemikbey

  • 2929
  • 34
  • 3
  • 0
  • dün

avengers endgame

filmin tek kusurlu yanı mjolnir hakkında tony'nin steve karşısında hakkının yenmesiydi. şöyleki;

--- spoiler ---

kaptan amerika 10 yıllık serüven içerisinde duygusal olarak en az hasar alan, en az fedakarlık yapan karakterdi. lakin lafa gelince maşallah. yenileceksek de birlikte yeniliriz falan ayaklarına yattı lakin tony titan'da thanos'a karşı canını ortaya koyarken kendisi wakanda'da böcek öldürüyordu.

bununla birlikte kişisel hayatı da öyle fazlasıyla acılar içinde geçtiği söylenemez. öldü sandığı dostu bucky tüm bu serüven içinde geri geldi. peggy olan o eksik kalmış hüzünlü aşk hayatı desen onu da geçmişe gidip evlenerek düzeltti.

yani kısacası tüm serüvenin sonunda adam resmen hayatını yaşadı. happily ever after. yahu adamın 10 yıl içinde saçı bile bozulmadı. endgame'de azcık yüzüne gözüne toz falan bulaştı eyvallah. lakin dünyanın yarısı yok olmuş, adam hala fit, hala yakışıklı.

lakin tony öyle mi? her şeyini geride bırakıp kendini kaç kere feda etti adam. infinity war'da evlilik hayali kurduğu pepper'i geride bırakıp taa titan'a gitti. thanos ile yüzleşti. öldü öldü dirildi. endgame'de ise bir deri bir kemik kaldı. dünyaya tekrar geri dönene kadar tek büyük aşkı olan pepper'ın ölü mü yoksa diri mi olduğunu bile bilmeden aç bilaç umutsuzca yol aldı. final ise herkesçe malum. adam onu 3000 kere seven ailesini bir kez daha iyilik uğruna geride bırakıp kendini feda etti.

tüm bunlara rağmen mjolnir'i kim klaldırdı. lanet olası steve rogers.
bu şartlar altında mjolnir kesinlikle tony'nin hakkıydı.

--- spoiler ---

devamını okuyayım »