komicsansserif

  • 11
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

zeytin dalı harekatı

(bkz: pkk'nın türk komünistini davar güder gibi gütmesi)

artik türk komunistinin esad'in kucagina da dustugunu gordugumuz harekat.

evladim, bi ara kalkarsan kundakcinin kucagindan kac cani yaktigina bi bakiver. silmissin bak dogu guta entry'ni, zamanlaman da asiri manidar. bu da son dakika haberi; esad'in dumani ustunde yeni boku, git kokla simdi.

o kadar karaktersizsiniz ki, su adama el pence divan durumuna geldiniz artik. yuzunuze tukursek tukurugumuze yazik.

--- spoiler ---

suriye'nin başkenti şam'ın doğusundaki doğu guta'da rejim güçleri tarafından yapılan hava saldırısı 5 gündür devam ederken, en az 370 kişi hayatını kaybetti.

doğu guta'da katliam devam ediyor. esad rejiminin pazar gününden bu yana yoğun bombardımana tuttuğu doğu guta'da birçok sivil hayatını kaybetti.

birleşmiş milletler (bm) suriye insani yardım koordinatörü panos moumtzis, son 5 gündür devam eden doğu guta'daki saldırılarda en az 370 kişinin hayatını kaybettiğini ve bin 500 kişinin yaralandığını açıkladı.

moumtzis, doğu guta'daki ailelerinin yiyecek ve sularının bulunmadığını bölgede elektrik sağlanamadığını söyledi.

bm suriye özel temsilcisi steffan de mistura da, 7 yıldır süren iç savaşın en sert hava saldırılarından doğu guta'daki "katliam"ın durdurulması için ateşkes çağrısında bulundu.

ingiltere merkezli suriye insan hakları gözlemevi raporuna göre doğu guta'da pazar gecesinden bu yana 403 kişi hayatını kaybetti ve 2 bin 116 kişi yaralandı.

--- spoiler ---

https://www.cnnturk.com/…&webpushid=mtayode=&page=4

devamını okuyayım »
22.02.2018 23:47