lavinyaa

  • anadolu çocuğu (329)
  • 800
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

tek taş yüzük istemeyen kadın

"bak ne mütevazi kız, parada pulda gözü yok" diye düşünen erkeklerin çoğalması üzerine, sırf evlilik teklifi gerçekleşsin de evlensin diye "istemem yan cebime koy" tavrının -güya- asile bürünmüş halidir.
böyle bi arkadaşım vardı; kız "hayatta tek taşa o kadar para verdirtmem" diyodu...sevgilisiyle evlilikten bahsederken "aşkım tarzım değil, zaten gereksiz masraf, alma, alyans yeterli " demişti..sevgilisi geçenlerde evlenme teklif ederken tek taş almış buna, heves etmiş.. akabinde kızla olan telefon konuşmamızda ise tepkisi "yani taşı fazla küçük sanki biraz daha büyük olabilirdi..." küçük dediği taş gayet iyi özellikte ve ortalama büyüklükte bir taş..bunun gibi o kadar çok olayla karşılaştım ki... ve bu sadece sizin küçük gördüğünüz türk kızlarında değil; yabancı kızlarda çok daha yaygın bi durum; tek taşsız bi evlenme teklif et bakıyım neyle karşılaşıyosun?
kadınlara tavsiyem; erkekler düz mantık gidiyo sevgili hem cinsim, istemem diyince gerçekten istemiyosun sanıyolar, açık olun...
erkeklere tavsiyem; eğer sen 2500-3000tl gibi bi meblağı verip maksimum 2-3 sene kullanacağın bi telefon alabiliyosan, o değerde bi tek taşı da sevgiline çok görmeyeceksin bi zahmet..hem de o parayı, -bir sorun çıkmazsa-ömür boyu her gün takılacak bi aksesuar için veriyor olacaksın...madem olayınız hesap kitap yapmak, o parayı ortalama 50 yıl için her güne böl bakalım ne çıkıyo...
dipnot: işbu entry her şeye para bulup, kadına tek taş almaya gelince söylenip duran erkeklere ve içten içe tek taş isteyip sırf erkeklere yaranmak için istemiyor gibi görünen kadınlara adanmıştır; geri kalan grubu tenzih ederim.

devamını okuyayım »