machete klonu

  • 2852
  • 52
  • 14
  • 0
  • dün

bu ermeniler ne yaptı lan size

şu dünyada herkes birbirine bir şey yapmıştır kardeşim hiç merak etme sen. yıl 2016 çoğu türk kendilerine yapılanları unutmayı tercih ettiği için çok fazla dillendirilmiyor sizin yaptıklarınızı ancak bizim yaptıklarımızı herkes sürekli yüzümüze vuruyor. ermenisi, rumu, kürdü, sırbı, arabı her millet vuruyor da vuruyor internette bu abalıya.

ben söyleyeyim ne yaptınız erzincanda dedemin ailesini ve köylülerini katlettiniz. camiye doldurup yaktınız. kendisini de esir alıp ruslara teslim ettiniz. esir kampında gardiyan olanlarınız ona işkence yaptı. bunları çıkıp çıkıp söyleyelim mi her yerde sizin gibi. dedem söylemezdi belki istanbula geldiğinde kendisine iş veren ermeninin hatırına konuşmazdı belki de alevi geleneğiyle susardı.

siz bize ettiniz kardeşim biz de size. sen etmedin, ben etmedim belki ama aramızda bu siz biz meselesi var ve bu mesele bizim ayağımıza hep dolanacak.

uyarı üzerine edit: cami olarak bahsedilen yer cemevi yada başka bir ortak kullanım alanı olabilir. nesilden nesile aktarılan olaylar bulanıklaşıp farklı aktarılabilir. nefret zaman geçtikçe büyütülen değil yok edilmesi gereken bir duygudur.

devamını okuyayım »
15.03.2016 12:24