ne mutlagim ne de muglak

  • 2013
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

fethullahçılar

makyevelisttirler.

güce tapınırlar aslında, allah yerine. siyasi-ekonomik güce hem de.

yüzlerine vurulduğunda ise bu gercekler, kendi içinde oldukları yapılanmayı soyut dusunmeye currret dahi edemeyen beyinlerinde, muhafazakar reaksiyonlar cereyan eder, bogulurlar. bu yolda yapamayacakları yoktur. en genel eğilim neyse ona meylederler. oportunist'tirler her daim.

hakikat'i bile ayaklar altına alacak kadar gözleri kör olabilir. patronları ile işçileri aynı safta namaz kılıyor diye eşit olduklarına inandırılmışlardır. samimi müslüman sayılabilmeleri için "kul hakkı" denen bir kavramın manasını kavramalı ve hayatlarının her zerresine kadar genişletmelidirler. islamcılıkları da enstümantal'dir. araç olarak kullanılmaktadırlar.

bir sürü yalan dolan hurafeyle insanlar kandırırlar. yalancıdırlar da. sabahtan akşama kadar bu yalanların propagandasını yapan kanalları izlerler. kendi kitlelerini bu yalanlarla ve islamiyetin deforme edilmiş halleri ile uyuturlar. uyuttuklarına gore, fethullahçı elitlerin çevirdikleri dümenler olsa gerektir. musluğun başında duranların sermaye ve siyasetle kurdukları ilişkiden anlayabilecegimiz üzere, yarın oburgun hocaefendi'nin başında oldugu bir ülke olsa türkiye, o kadar net bir elitizm olurdu ki, ve bunu da hayırseverlik kırıntıları ile o kadar ii gizlerlerdi ki, "kapitalizm ozel odulu" alırlardı kesin.

sapına kadar türktürler ama bir de müslümanız ayağına yatarlar. içlerinde ne kadar kürt varsa hepsinin karakterini sildiklerinden onbinlerce kimliksiz de vardır içlerinde. sözde yolunda yürüdükleri said-i kürdi'nin yazdıklarını tahrif ederler cevirilerinde, kürt ve kürdistan gibi kelimeleri çıkarırlar misal, bu derece siyasetçilerdir. çok pis türk milliyteçileridirler.

gülen hareketine sempati duyan kitlelerin -kadronun değil- nispeten daha islamiyet konusunda samimi olduğuna şüphe yoktur. halk her zaman samimidir netekim. ama kimse çıkıp biz allah için, islam için çalışıyoruz demesin. bu islam adına çalışmak cogu zaman insanlardan kırıtnı kadar olsa alıp goturmenin de adıdor cemaat içinde. kendilerindan başkası için, çıkarları soz konusu değilse, tekmeyi ilk basan fethullahçılardır.

zerre kadar din-iman-ahlak olsaydı sizde, tek türkiye dizisi 3. sezonunu deil, 1 bolumunu daha oynamazdı stv'de. hayatımda hiç bu kadar üst üste sistematik yalan resmedilen bir ideolojik araç görtmemiştim herhalde.

devamını okuyayım »
10.01.2010 09:50