nenikiamk

  • hippi (413)
  • 987
  • 95
  • 13
  • 0
  • evvelsi gün

the witcher 3 wild hunt

diablo rpg felan değil babacım şunu anlayın. konu olarak planescape tornement, baldurs gate ve kotor 2 'den tabiki de daha iyi değildir.
ata binme olarak adamlar kendileri ile taşşak geçiyor zaten ayrıca yeterli düzeyde olması yeterli keza oyun ata binme oyunu değildir.
lotr kitaplarını da okudum ama karşılaştırma yapmak yanlış çünkü witcher evreni çok farklı evren. tolkien gibi ırkçı bir adamın yazdığı (doğu hep kötü batı hep süper) bir kitaptan ziyade ırkçılığın olduğu ve liderlerin bu ırkçılığı bahane ederek ve bunu körükleyerek (bana malum ülkeyi hatırlattı) fetih yapma bahanesi elde ettiği bir dünya.
lotr serisinden çok farklı.
dövüşlerdeki strateji üç oyundur karakterini hangi yönde geliştirdiğine göre değişir. ben şahsen büyü ve kılıç yetenekleri arasında dengeli bir şekilde kasarken alchemy yeteneğine zerre bulaşmam. tavla ne amk ?
bloodborne , dark souls , demon souls denilmiş. demon souls oynamadım. dark souls çok saygı duysam da asla birkaç saatten fazla oynamadım. abi bunlar çok farklı oyunlar. nasıl bir karşılaştırma yapabilirsin ki ? birde witcher serisi 3 oyunda da farklı dövüş mekanikleri sunmuş ve üçünde de başarılı olmuştur.
oyun çok güzel oyun ama oyunun bu kadar sevilmesinin sebebi çok güzel karakterlerin olmasıdır. baldurs gate ve kotor 2 den farkı da budur. geralt of rivia karakterini herkes sevmiştir ve çok güzel bir karakterdir. torment, bg ve kotor'da karakter sensin ve konuşmuyorsun. diğer yan karakterler en az bu oyunlardaki gibi güzeldir.
kotor 2 deki kreila karakteri zaten yüzyılda bir yapılabilecek bir karizmaya sahip efsane bir karakterdir onu bir kenara bırakırsak dandelion ile jan jansen arasında bir kıyaslama yapmak istermisin ? ben istemem çünkü ikiside kendi dünyasında komik ve efsane karakterlerdir.
konuşma uzar gider ama bu witcher serisinin kesinlikle kötü bir oyun olduğunu göstermez. imkansızı denemek yerine hayatındaki bu eksikliği gider ve ilk oyundan tekrar başlamanı tavsiye ederim..

not: hayvan gibi oyundur.

devamını okuyayım »
27.09.2018 23:29