pembe iskender

  • 608
  • 11
  • 4
  • 0
  • evvelsi gün

recep tayyip erdoğan'ın hataları

1) hukuki olarak muhtar bile olamayacak durumdayken dil öğrenmek için gittiği abd'de cia tezgâhına oturması.

2) amerikan desteği + oy uğruna devletin kadrolarını fethullah gülen projesine ardına kadar açması.

3) özal'ın aksine ırak savaşı sürecinde barzani'ye it muamelesi yaparak kuzey ırak'ı iyiden iyiye abd'nin güdümüne bırakması.

4) statüko'nun iskeletini oluşturan liberal - ulusalcı unsurlara devlet adamı üslubuyla yaklaşmak yerine 28 şubat'ın intikamını alırcasına bir tavır takınması, milli güvenlik konularında bile bu unsurlardan gelen bilgi/uyarıları göz ardı etmesi.

5) dünya görüşü ne olursan olsun dış politikada milli bir vizyon geliştirmeye yardımcı olacak akademisyenlerle birlikte çalışmak yerine vizyonsuz, biatçı, yandaş ve en kötüsü de kripto figürlerle çalışmayı tercih etmesi.

6) hrant dink, rahip santoro, muhsin yazıcıoğlu cinayetlerine rağmen uyanmaması veya uyanmasına rağmen izlemekle yetinmesi.

7) hiçbir temele dayanmayan bir açılım süreci başlatarak örgütün gerek siyasi, gerekse milis kanadının güç kazanmasına ön ayak olmak.

8) örgütün dağa kaldırdığı otobüslere, şehirlere yığdığı savaş mühimmatına seyirci kalmak. (bonus: kamu vicdanında açılan derin yaralar, hendek savaşları, ağır kayıplar)

9) büyük ortadoğu projesine hem kendini hem ülkesini bulaştırması.

10) gezi olaylarına tc başbakanı değil akp genel başkanı mantığıyla yaklaşmak.

11) devlet dili yerine amigo dili kullanmayı tercih ederek kürtlerin ve komünistlerin bir kısmını hdpkk'nın ülkücülerin bir kısmını akşener'in, ulusalcıların bir kısmını abuk subuk oluşumların kucağına iterek ülkenin kutuplarını cilalamak,

12) burnumuzun dibindeki işid ile mücadelede uzun bir süre pasif kalmak,

13) dolayısıyla rusya'nın ortadoğu ülkesi, iran'ın ise akdeniz ülkesi olmasına engel olamamak.

aklıma gelenler şimdilik bunlar.

devamını okuyayım »