purplepurple

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (518)
  • 2112
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

bernd schuster

yazının aslı ; http://eksibesiktas.blogspot.com/…en-seviyoruz.html

gözüken o ki; taraftarın çoğunluk olan kısmı schuster'in arkasında hala. medyanın çoğunluğu ise enikonu düşmanca davranıyor schuster'e. inönü stadı'na bakarsanız, taraftarın tamamına yakını schuster'in yanında.

ne bekliyorsunuz, neye sabrediyorsunuz demelerinden belli ki; bu adamın karşısında olanların anlayamadığı bir şey var;
biz sabretmiyoruz.
biz mutluyuz.

bu adamın tavırlarını, oynatmaya çalıştığı futbolu, demeçlerini seviyoruz. gazetecilikten nasibini almamış ahlaksız sorularınıza verdiği umursamaz cevapları seviyoruz. ne kadar çıldırsanız da, sizden-tuttuğunuz köşelerden çekinmemesini seviyoruz. espri anlayışını seviyoruz. kara mizahtan anlayan bir adam beşiktaş teknik direktörü olduğu için seviniyoruz. sergen, oktay vs.. siz onu sevmediğiniz için, biz seviyoruz!
bir bok sandığınız futbol sahnenizin ne olduğunu size hatırlattığı için seviyoruz.
oynatmaya çalıştığı futbolu seviyoruz. bu umursamaz görüntüsünün yanında, guti ile saha kenarında hararetle maçı tartışmasını seviyoruz. holosko gibi sıradan bir futbolcuyu kenara çağırıp hala iştahla akıl vermesini seviyoruz. 70 dakika kendini paralayıp, 'yeter artık bee' diye kulübede yayım yayım oturmasını bile seviyoruz. sizin schuster beşiktaş'ı umursamıyor demenizden gıdım çekinmeden, belki inadına yayıldığı zaman o kulübeye, biz bu adama bayılıyoruz.

biz onu bu kadar sevdikçe, o bu sevgiye tapınmadığı, yalnız kaldığı şu ülkede; kendisinden önceki hocalar gibi, tutunacak dal buldum diye medyada havalar atmadığı için hayretler içinde seviyoruz. eğilip bükülmeyen bakışlarını, 40 dereden su getirmeyen demeçlerini, dik durmasını seviyoruz.

siz şaşırsanız da, şampiyonluk gitti deseniz de.. gelecek böyle planlanmaz deseniz de.. biz de biliyoruz, çok fazla yar olmayacak bu isyankar ruh bu taraftara.

gelecek planlaması da o yüzden umrumuzda değil. anın tadını çıkarıyoruz. bundan sonra neyini savunuyorsunuz demeyin diye yazıyorum:
biz bu beşiktaş'ın uzun zaman sonra ilk defa; 'şimdi'sini seviyoruz. hem de takım 'oon puan' gerideyken. şaşırdınız mı?

hani sevinmek için sevmiyorduk ya, hah işte.

devamını okuyayım »