sarparas

  • 79
  • 13
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

9 haziran 2018 hepsiburada rezaleti

ya arkadaş bu memlekette ne tür insanlarla bir arada yaşıyoruz ya.
sen halktan bir insansın, senin gibi halktan biri ülkenin en büyük online tedarikçisi tarafından açıkça mağdur edilmiş. sen hala aptal aptal cümlelerle o büyük firmayı savunmaya çalışıyorsun. senin savunmana ihtiyacı mı var o firmanın?
o firmalar her satışta sadece bir müşteri ile ticari ilişki içine giriyorlar. yani güç anlamında bu ticari ilişkide büyük bir dengesizlik var.
medeni bir ülkede bu dengesizliği gidermek için uygun kanunlar çıkarılır. bu kanunların uygulanması genelde uzun zaman alır. ve bu sürede mağdur olan çoğu zaman tüketici olur.
o yüzden kanun uygulanmadan önce kamuoyu tepkisinin devreye girmesi önemlidir.
kamuoyu tepkisi, kurumsal firmalardaki bireysel hatalar nedeniyle tüketicinin mağdur olduğu durumların hızlıca farkedilmesini sağlayıp mağduriyetin giderilmesini hızlandırmalıdır.
tüketici olarak bir başka tüketicinin hakkının zamanında korunmasına yardımcı olacağına beyinsiz beyinsiz laflarla satıcı tarafında yer almaya çalışmak en hafifinden ahmaklıktır.
kendi başına gelse ortalığı yıkacak tipler gayet sakin, aklı başında ve hakaret içermeyen bir biçimde anlatılmış mağduriyeti beğenmiyorlar.

zaten beyin yok da vicdanı da devreden çıkarıyorlar dayanamıyorum.

devamını okuyayım »
10.06.2018 12:32