tam35izmir

  • hırçın golcü (260)
  • 787
  • 4
  • 1
  • 0
  • dün

yılmaz vural'ın göztepe açıklaması

kişisel fikrime göre yılmaz vural'ın talihsiz açıklamasıdır. ve açıklama da şöyle; https://www.facebook.com/…videos/10155829182026663/

öncelikle bu açıklamayı anlayabilmek için geçen sezona bakmak lazım.

okan buruk için şartların iyiye gitmemesi ikinci devrede başladı. ikinci yarıyı iyi açamayınca ve devre arası saçma transferler yapılınca tribünden sesler yükselmeye başladı ve 23. haftada 5-2'lik elazığ mağlubiyeti, 24. haftada izmir'de ümraniye mağlubiyeti, 25. hafta'da berbat bir futbol ile eskişehir'e 4-0 yenilince tribünler iyice okan hoca'yı tefe koydu ve yılmaz vural sesleri yükseldi. sonra o hafta müthiş bir kaos ile geçti ve yılmaz vural geldi 26. hafta'da gerçekten güçlü bir rakip olan giresun'u izmir'de 2-1 yendi. peki ya sonra?

27. hafta: boluspor: 1-0: göztepe
28. hafta: bandırma: 3-1: göztepe (bandırma ligin son sıralarında tabi)
29. hafta: göztepe: 3-2: adanademir
30. hafta: malatya :1-0: göztepe
31. hafta: göztepe: 0-1: sivasspor
32. hafta: mersin idmanyurdu: 5-6: göztepe (ki mersinde son sıralarda)
33. hafta: gözteğe: 4-1: samsun
34. hafta: denizli: 1-1: göztepe (düşünün süper lig iddiası ve playoff var ama berabere)

şimdi bakıyoruz yılmaz vural yönetiminde göztepe, evinde çıktığı 4 maçtan 3'ünü kazanıyor 1'ini kaybediyor, deplasmanda 5 maçtan 3'ünü kaybediyor 1 maç galip ve ligin en kötü ekibi ama o maçta da kalede 5 gol görüyor ve 1 de beraberlik ve playoffu garantileme maçı bu.

genel olarak baktığımızda yılmaz vural çıktığı 9 maçta; 4 galibiyet, 4 mağlubiyet ve 1 de beraberlik alıyor.

şimdi geldik esas soruya okan hoca'dan fark ne? bence aynı performansı o da gösterirdi ama tribünleri sakinleştirmek ve istediklerini yapmak için mehmet sepil hiç istemese bile hocasını değiştirdi. sonuç? pekte bir fark yok. playoff maçlarında ise yılmaz vural etkisi değil futbolcuların arzusu vardı bence. hele final maçı tamamen oyuncuların oyuna yenik olsalar bile asılmasıydı.

yine de yılmaz vural'ın göztepe'ye olan etkisine tamamen kötü diyemeyiz. emek verdi uğraştı ve belki de tıpkı fatih terim gibi motive etti oyuncuları ama istatistikler de gösteriyor ki yılmaz vural'ın göztepe'ye büyük bir artısı olmadı fakat biz yine de onu elin üstünde tutuyoruz ve adı tarihimizde altın harflerle yazacak.

şimdi gelelim yılmaz hoca'nın açıklamasına; giriş şöyle "diyorlar ki siz seçilmişler gelin bakalım bize bu yarışmayı güzel sunun" ben buradan şunu anlıyorum. bu ligde yeni hocalara yer yok ve yılmaz hoca kendini çok çok üstte görüyor ve elit bir sınıfa koyuyor. buradan da anlıyoruz ki yılmaz hoca'nın egosu konuşuyor. ondan sonra dönüyor tamer hoca'nın tecrübesiz oluşuna ve güvenilmesinin hata olacağına laf söylüyor.

ve mehmet sepil ile arasında geçen konuşmadan da anlıyoruz ki yılmaz vural ego pompalamaya devam ediyor ve çok çirkin bir açıklamaya imza atıp ona biat etmediğim için beni gönderdi diyor.

şimdi şurada bir ara verelim ve izleyenler izlanda maçındaki yorumları hatırlasın sürekli luce'ye salladı yılmaz hoca ve alenen ben olmalıydım imasında bulundu.

gelişmelerden anlıyoruz ki üç adam gibi show programları ile medyada fazlasıyla şişirilen yılmaz hoca egosunu tavana çıkarmış ama unuttuğu bir şey var sahadaki başarısıyla değil saha içindeki enteresan hareketleri ve samimi tavırları ile popüler.

tvlerde bu popülariteyi kullanıyor. ayrıca yılmaz hoca'ya sorarım sportif ne başarı gösterdin de mehmet sepil seninle devam etsin? kendine has bir taktik anlayışın var mı? yok. oyun anlayışın var mı? yok. oyuncuya sert davran, küfür et, özel maçlar öncesinde motivasyon bitti gitti.

yılmaz hoca adına bu açıklama çok talihsiz ve üzücü oldu bence. bu kafa ile devam ederse büyük takım ve sportif başarıyı egosu yüzünden hiçbir zaman yakalayamayacak...

ama her şeye rağmen bizim sevdiğimiz bir hoca olarak tarihimizde yaşayacak...

devamını okuyayım »
17.10.2017 01:13