thewarlord

  • 2558
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

vinnie jones

http://www.vinniejones.co.uk/…ootball/vj_pg_big.jpg

işte dünyanın en çabuk oyundan atılan vinnie jones un bu ünvanı eline geçirdiği pozisyon. bu hareket maçın 3. saniyesinde cereyan etmiş ve vinnie nin paul gascoigne in testislerini sıkma hareketi sonucu hakem kart bile göstermeden sadece "çık dışarı" diyerek kendisini sahadan atmıştır. kırmızı kartı yemeden sahadan atılan tek insan olarak da ilginç bir rekora imza atmıştır bu hareketiyle kendisi.

5 ocak 1965 watford / ingiltere doğumludur. futbol kariyeri süresince wimbeldon, leeds united, sheffield united, queens park rangers ve chelsea takımlarında forma giymiş, atalarının ülkesi olan galler milli takımında oynamıştır. oynadığı 384 lig maçında rakip fileleri 33 kere havalandırmış bunların çoğunu wimbeldon formasıyla kaydetmiştir. son klübü queens park rangers ta oyuncu/ antrenör olarak görev yapan jones, un 1994 yılında evlendiği hanımının adı tanya terry dir. iki çocuk babası olan vinnie jones un çocukları aaron (1991) ve kayley (1987) adını taşırlar.

oyunculuk kariyerinde ise filmler, futbol şovları ve çeşitli diziler bulunmaktadır. bunlar içinde bilinenler mean machine , gone in 60 seconds, swordfish , snatch filmleridir. aynı zamanda hali hazırda çekilmekte olan x-men 3 filminde cain marko / juggernaut rolünü oynamaktadır.

devamını okuyayım »
07.09.2005 14:20