time traveler bird

  • battal gazi (369)
  • 700
  • 21
  • 4
  • 0
  • 6 gün önce

friends

(bkz: #69843674)

bu entryden sonra, bir çılgınlık yapıp 5. sezondan itibaren tekrar izlemeye başladım. spor yaparken, yemek yerken, otobüs yolculuğunda, hafta sonu derken sonuna geldim, yine. hatta son sezonun 18 bölüm olmasına çok bozuldum, yine. bittiğinde, kamera arkası videolarına sardım, yine. üşenmeyip oyuncuların diğer projelerinden, elbette aynı tadı alamayacağımı bile bile, kendime bir izleme listesi dahi oluşturdum. of, ama chandler'ın sessizlikten sonra her seferinde "so..." diye konuşmaya girmelerini ve inanılmaz esprilerini, joey doesn't share food'u ve seçmelerini, monica'nın hırsını ve titizliğini, phoebe'nin smelly cat'ini ve regina phalange'i, rachel'ın yalan söyleyemeyişlerini ve muazzam karakter gelişimini, dr. ross geller'ı ve dinozorları ve hatta oh-my-god-janice'i, ugly naked man'i, gunther'ı, richard'ı, mike'ı, kalbimizi kıran we were on a break'i çok özleyeceğim, yine.

sözlük, acil yardım, kalbimde defalarca açılan bu yarayı artık sarmak için ben şimdi hangi diziye tutunayım?

ps: dizideki tek "mantık hatası" central perk'teki o rahat kanepeye her zaman bizimkilerin oturmasıydı. yani, hiç mi birilerini kaldırmaları gerekmez? monica'yla bile savaşmayı göze alırsın kanepede oturmak için. ben hâlâ oranın kocaman fincanlarından kullanıyorum yahu!
düzeltme: shayera, thomas yalarin ve visne receli hatırlattı, kanepe defalarca konu edilmişti aslında ilk sezonlarda. bir bölümde kafeye girip başkalarının oturduğunu görünce çıkıyorlardı. 3. sezonda bir bölümde robin williams ve billy cristal konuk oyuncuyken kanepeye tıkış tıkış oturma vakası da var. ben de 3. ya da 4. sezon diye hatırlıyorum şimdi ama emin değilim. bunların hepsini hatırlamak zorundayım, ilk sezondan tekrar başlıyorum.

devamını okuyayım »
10.08.2017 01:06