time traveler bird

  • 1046
  • 4
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

gerald's game

en başında kelepçelerin çantaya yanlış yerleştirildiği film. onları giysilerin arasına koyarsan gerektiği anda araman gerekmez gerald, en üste koyduğun için çantadaki boşluklara kayacak onlar.

inanılmaz sinir bozan bir film. bomboş bir evde, kocan yerde yatarken yatağa kelepçeli olma, bir de üstüne tuhaf ziyaretçiler fikrinden ziyade kadının durumunu özdeşleştirdiği anıları yüzünden sinirlerim çok bozuldu.

--- spoiler ---

bu filmdeki en huzursuz edici ve yine en gerçekçi gerilim unsuru ensestti zaten. hâlâ başım ağrıyor, uzun süre unutabileceğimi sanmıyorum o sahneleri ve ikna konuşmasını. kadının yataktan kurtuluşu, beni güneş tutulması sahneleri kadar huzursuz etmedi. çok aşağılık ve çok gerçek bir hikâye var arkada, on iki yaşından itibaren bir ömrü ele geçirmiş bir istismar.

babasına benzeyen bir adamla evlenmesini yadırgayan olmuş. bir travmayı geriye ittiğinizde ya da ebeveynle kötü bir ilişki kurup bunun onarılması için hiçbir şey yapmadığınızda o tekrara düşersiniz. tekinsiz de olsa aşina gelen güvenli de sanılabilir, hep aynı insanların sizi bulduğunu sanmanız gibi. hep aynı insanlara kapıyı açan biziz zaten. buna dair güzel bir kitap vardı: zor bir ailede büyümek. bu filmi izleyince bir bakılabilir.

--- spoiler ---

devamını okuyayım »