utopian

  • 1034
  • 1
  • 1
  • 1
  • bugün

çocuk tecavüzlerine idam cezası geri gelmelidir

bir yanımın katıldığı bir yanımın katılmadığı önerme..

yazmayım yazmayım diyorum da yazayım

6,5 ay kadar siyasi bir nedenle cezaevinde kaldım, ama adli koğuşunda. hemen hemen herkesin bildiği bir çocuklara tecavüz ederek öldürme olayından 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve bilmem kaç yüz yıl ceza almış bir adam getirildi birkaç yan koğuşumuza. söz konusu koğuş cinsel saldırı suçlularının kaldığı koğuş idi. (eski adıyla damat koğuşu, yeni jargonda ırzcılar koğuşu)

bütün gece iki yan koğuştaki çığlıkları dinledik, sabaha kadar eziyet ettiler adama koğuştakiler. onlar da taciz-tecavüz suçundan gelmişlerdi, ama getirilen adam çocuklara tecavüz edip öldürmüş bir adamdı. çok mu iyiydi eziyet edenler? hayır. adam iyi mi hayır. üzüldük mü? hayır. ama rahatsız hissettim mi... evet.. biliyorum her şeyi hakediyor, her şey mübah ama sabaha kadar çığlık atan, işkence gören birinin sesi hala uğuldar ara ara kulaklarımda.

sonra ne mi oldu? adamı güvenlik gerekçesiyle tek kişilik bir hücreye aldılar, kendine gelir gelmez hücrede kendini asıp intihar etti..

cezasını buldu, rahatladım mı? yine hayır.

dikkat ediyor musunuz bilmiyorum ama tecavüz bu ülkenin bir gerçeği haline geldi. hatta bazı çevrelerde meşrulaştı. ikisini bir kefeye koymuyorum, zinhar, ama bugün bir sürü kadın kocasının tecavüzüne uğruyor. daha çarpıcı söyleyeyim, hayvan gibi kullanılıyor.

bugün kadınlar gece sokakta yürüyemiyor. orada, burada, şurada "o da kuyruk sallamasaymış" diyen sen ben o, bizim suçumuz yok mu? var. sosyal bir hastalık tecavüzcülük, ekstrem boyutlarıyla karşılaşınca reaksiyon gösteriyoruz. bu ülkede 12-13 yaşında kız çocukları ile "evlenip" onlara her gün tecavüz edenler ne olacak? onları kanıksadık, abartmıyorum kanıksadık. trajedi bizi üzüyor ama türkiye'de şu kadar bin çocuk gelin var denildiği zaman, rakamlardan fazlasını ifade etmiyor bize.

velhasıl; tecavüz toplumsal bir sorun. biz tecavüzcü üreten bir toplum olduk, bu kadar ruh hastası ülkeye ithal gelmiyor, biz üretiyoruz. burada da "tırnakları sökülsün, götüne kazık sokalım" diye deşarj oluyoruz.

(genel konseptle alakasız ara not: birinin götüne kazık sokarsanız da cezaevinde ırzcı/damat koğuşuna koyarlar sizi, hani 'tecavüzcü' diyip geçtiğimiz adamlar var ya, onların içinde birilerinin götüne kazık sokmaktan girenler de var, hatırlatayım dedim)

velhasıl, biz bir tane ruh hastasına kinimizi kusup linç edince tecavüzcülüğümüzden bir şey kaybetmiyoruz. al işte adamlar dövdü öldürdü, iki yan koğuşumda senin hayalini kurduğun türlü işkenceyi yaptılar, bir halt geçmedi ellerine, kendi tecavüzcülüklerini meşrulaştırdılar. "biz de tecavüz ettik ama öyle etmedik" dediler. iyi insan oldular.

özetle, tecavüz sosyal bir sorun; muhafazakarlığın arttığı tüm ülkelerde tecavüzün artması kaçınılmaz. 10 yaşındaki kıza kadın, kadına da 'mal' muamelesi yapan da yanı başımızdaki islamcı muhafazakarlık. çözüm önerim öyle göte kazık sokmak, tırnak sökmek kadar kolay değil. mücadele edeceğiz kardeşim, bu sapkınlığa, kadını, çocuğu tatmin aracı olarak gören ve böyle ruh hastası psikopatları doğuran zihniyetle mücadele edeceğiz. gördüğümüz yerde her türlü yolla da engelleyeceğiz. hukuk alanında 'rızaya dayalı' komedisinin olduğu davalara o koca kıçımızı kaldırıp gideceğiz, mahkeme salonunda mücadele edeceğiz. bir tane siyasi çıkıp dekolteye laf ettiği zaman karşısına dikileceğiz. bilinç altımızdaki tecavüzcüleri yok edeceğiz. çocukla evlenen adamlar varsa çevremizde tutup yakasından çıkartacağız meydana 'sapıktır bu' diyeceğiz. korkacaklar bu boku yemeye, öyle hapis cezası korkusu değil, toplumun vereceği tepkiden korkacaklar.

tüm bunlara rağmen, hala tecavüzcüler varsa, onun adı suç değil, hastalık, öyle normal cezaevinde falan değil, gidecek bir ruh hastalıkları hastanesinde tedavi görecek, ilaçla mı ilaçsız mı, neyse artık bu zıkkımın çözümü, etkisizleştirilecek.

çok yazdım uzun oldu, okumaya üşenir ahali burada keseyim. dönüp kendimize bir bakalım, insana yakışıyor mu, bize yakışıyor mu, biz nerede yanlış yapıyoruz, eksik kalıyoruz diye..

devamını okuyayım »
09.04.2014 00:47