womp

  • 142
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

supernatural

6. sezonun ilk 4 bölümüne bakıcak olursak şimdilik isteneni verebilmiş değildir bence. bunun asıl sebebide her sezon, önceki sezona göre daha başarılı olmasından kaynaklıdır. 4 bölüme bakarak değerlendirme yapmak belki erken olabilir fakat baktığımızda 4 bölüm geçmesine ramen hala elde kayda değer bir ana konu bulunmamakta, çerez bölümlerle idare etmektedirler. ha sıkıcımı? tabi ki değil. her bölümü çok keyif alarak izlemiş olsam da acilen bir ana konuya bağlanmalı ve onun üzerinden devam edilmeli diye düşünüyorum.

--- burdan sonrası 6. sezon spoilerı içermektedir ---

ilk iki bölüm 1 senedir sam'in birlikte takıldığı winchester sülalesini gördük. bana kalırsa gereksizdi. tek başına ya da bobby'yle takılmış diyerek bağlansaydı, boşuna gördüğümüz sülaleyide 2 bölüm sonra katletmelerine gerek kalmazdı. birde üstüne hadi sam'i anladık o kadar lucifer'ı tokatladı bir şekilde ödüllendirildi heralde diye düşünürken büyükbaba ne alaka şimdi o nasıl geri geldi ki? diyede soru kalmazdı aklımızda. ayrıca shapeshifterların reiside aldı bebeği gitti orasıda öyle havada kalmış oldu. herneyse, 3. bölüme geçersek castiel'in dönüşüyle hepimizi mutlu etmişlerdir. sadece bu üçlünün diyalogları için bile bu dizi izlenebilir. ama umuyorumki ileriki bölümler cennetteki kaybolan itemların peşinde koşan winchester kardeşlerin maceraları halini almaz. 4. bölümde çok başarlı bir bobby singer bölümü izledik. mark sheppard(crowley) ve jim beaver(bobby)'ın gayet başarılı performanslarının yanında yönetmen koltuğunda jensen ackles'ın olmasıda bölümün ayrı bir güzelliği.

--- spoiler ---

bölümleri bir bir ele aldığımızda özellikle son iki bölümü başarılı bulsamda, bu 4 bölümdeki birbirinden kopukluğu herhalde toparlama süreci birkaç bölüm sonra bir ana konuya bağlanır diyerek kendimi telkin etsemde korkmadan edemiyorum. izlediğim en güzel dizinin son sezonda çıtayı düşürüp 5. sezon sonunda bitircektiniz işte kardeşim ne diye uzattınız ki? demekten korkuyorum. bakalım bu hafta ne varmış? diye değil de eskiden olduğu gibi vay anasını lan acaba şunlar şunlar mı olucak? ulan 1 hafta nasıl geçicek şimdi peh.. diyerek beklemek istiyorum bir sonraki bölümü. eh napalım, bizi güzele bu kadar alıştırırsanız, sonra böyle yersiniz eleştiriyi.

devamını okuyayım »
19.10.2010 03:30