yivitbey

  • 14
  • 2
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

geceye tıbbi bir bilgi bırak

1- acile gittiğinizde yeşil alanda size bakan hekimin ilgisizliğinden yakınmanız boşuna aslında öyle bir alan bile olmaması gerekiyor sağlık bakanlığı halkın eğitimsizliğine böyle bir çözüm bulmuş,yeni mezun bir pratisyenden ağzınıza bakarak kanser tanısı koymasını beklemeyin.
2-acil uzmanı olan hekimler de mevcut tıp fakültesi bittikten sonra acil tıp uzmanlığı yapılıyor o yüzden her acil hekimine bu bilmiyordur diye yaklaşmayın.
3-jinekoloji servisinde genç ve tipi düzgün bir erkek hekimle karşılaşınca eşinizi odadan çıkarmaya çalışmayın gerçekten 22. saatte adriana lima gelse umrumda olmuyor.
4-hekime ''çok bilmişsin'' vb şekilde konuşmayın bilmek zorunda.
5-gerçekten mesleğini severek yapan çok hekim var bırakın işlerini yapsınlar,emin olun hasta beklenenden geç iyileşince bile endişeleniyorlar kimse sizin kötülüğünüzü istemiyor.
6-hata yapılabilir her şey olabilir hayatta beni tıbba yönelten de hayallerimi elimden alan da bir hekimin yaptığı hataydı ancak şiddet çözüm değil her şeyin çaresi var içinizi nefretle doldurmayın.
7-hekimi reddetme hakkınız var aynı şekilde hekimin de reddetme hakkı var bunun bilincinde olun.
8-hastanelerden ve hekimlerden-hemşirelerden nefret ediyorsanız gelmemek için size en basit yöntemi söyleyeyim su için ve yürüyüş yapın.
9-her kadını hemşire sanmayın hoca önlükle içeri giriyor -doçent- dönüp hemşire hanım mı yapacak işlemi diyorsunuz dediğiniz kişi asistanlığın 1.ayında hocayı görünce secde edip tövbe edecek bir arkadaş (bkz: bir arkadaş ekolü)
10-uzman hekime randevu almadan önce aile hekimine gidin şuanda servislerdeki yığılmanın en büyük sebebi 1. basamağın(aile hekimliği) atlanıp uzmana randevu verilmesi.
11-hasta varken içeri girince hekim he tamam gel demeyecek tabi ki dışarı çıkın diyecek sürekli denemeyin.

tıbbi bilgileri buradan almayın,özellikle özel hastanelerin sitelerinde faydalı ve anlaşılır türde bilgiler mevcut oradan bakın yada aile hekiminize sorun.

devamını okuyayım »