şükela:  tümü | bugün
17227 entry daha
  • koltuğu muharrem ince veya mustafa sarıgül'e devretmesi gereken chp genel başkanı.

maalesef kemal kılıçdaroğlu çok pasif bi karakter. böyle bi genel başkanın olduğu parti seçimden galip çıkamaz. oy verenlerin bi kısmı da zaten akp nefretinden ötürü chp'ye oy veriyo.

çok iyi ve kaliteli bi insandır, orası ayrı. ama bu ülkede bunlar gitmiyo. bunu kabul etmeli, koltuğu devretmeli.
  • koltuğu ne muharrem ince'ye, ne mustafa sarıgül'e ne de bir başkasına koltuğunu devretmeyecek, son derece aktif bir siyasetçi.

(bkz: çatlasanız da kılıçdaroğlu istifa etmeyecek)
  • sarıgül mü?

welcome to forum
  • meydanlarda şu sıralar konuşmadığı için "hayır" oylarında patlama yaşanıyor. her gün başka ak partili insanların hayır dediğine şahit oluyorum. mümkünse kendisi meydanlara çıkmasın. chp genel merkezinde olup da şu sözlüğü okuyan insan evladı varsa lütfen bu mesajımı kılıçdaroğluna iletsin. meydanda olup olmamasının hiç bir artısı ve eksisi yok. kimse yokluğunun bile farkında değil. çıkma meydana çıkma.

mahalle ağzıyla kavgaya çekecekler, sende kanacak kavgaya gireceksin. laf soktum sanacaksın ama hayır oylarını evete döndüreceksin. boşver çıkma meydana. daha önce yazdım mı bilmiyorum ama meydana çıkma. çıkma meydan.

metin feyzioğlu, muharrem ince'yi salsın çayıra kendisi genel merkezde çay içsin.
  • meydanlarda şu sıralar konuşmadığı için "hayır" oylarında patlama yaşanıyor. her gün başka ak partili insanların hayır dediğine şahit oluyorum. mümkünse kendisi meydanlara çıkmasın. chp genel merkezinde olup da şu sözlüğü okuyan insan evladı varsa lütfen bu mesajımı kılıçdaroğluna iletsin. meydanda olup olmamasının hiç bir artısı ve eksisi yok. kimse yokluğunun bile farkında değil. çıkma meydana çıkma.

mahalle ağzıyla kavgaya çekecekler, sende kanacak kavgaya gireceksin. laf soktum sanacaksın ama hayır oylarını evete döndüreceksin. boşver çıkma meydana. daha önce yazdım mı bilmiyorum ama meydana çıkma. çıkma meydan.

metin feyzioğlu, muharrem ince'yi salsın çayıra kendisi genel merkezde çay içsin. emin olsun şu iki isimle %10 hayır oyu fazlalaşır.
  • müjdat gezen kültür vakfına yapılan saldırıyı kınayarak geçiren mal.

yapanları eleştirmediği zaman sanıyor ki vakit okuru ona oy verecek, ya sen ne biçim manyaksın küçük hesap peşindesin. sana o akılı verenin amına koyayım
  • kendisi cumhurbaşkanı tarafsız değil, anayasayı çiğniyor diyedursun,

kendisine bir kaç soru yönetmek istiyorum;

elleri patlayana kadar alkışladığı, ahimet necidet sezar. tarafsız mıydı?

gen soru verilip, güven oyu almış, refah yol hükümetini deviren cumhurbaşkanı süleyman demirel tarafsız mıydı?

bu mu demokratik anayasa? sembolik olması gereken cumhurbaşkanı meclisi resmen fesh ediyor. bu mu değiştirilmesine şiddetle karşı çıktığınız anayasa?

kim seçti ahmet beyi oraya, kim oturttu, kim ülkenin seçilmiş başbakanına anayasa fırlatacak kadar yetki kullandırttı? sıradan bir bürokrata. kim hangi zümre, hangi cunta. o cuntanın emrinde ki mecliste ki partiler hangileri. memeleketi seçilmişler mi yönetecek, yoksa atanmışlar mı? ne gerek var o zaman sandığa. haaa doğru sandık her şey demek değildi.

ak parti hakkında kapatılma davası açılırken chp ne dedi?

chp:beklenen bir karardı, kaynak

bu gün hepimizin hem fikir olduğu başörtü uygulaması kaldırılırken chp ne dedi?

chp'nin başörtüsü yasağını kaldırmaya engel olmak için kürsü işgali planı; kaynak

sahi chp hiç kapatıldı mı? yakın ideolojili bir parti kapatıldı mı?

yargı bağımsızlığı denilen bir şey vardı, refah partisi kapatılırken, fazilet partisi kapatılırken nerdeydi o yargı bağımsızlığı?

başörtülü birisi çankaya köşküne girmesin diye 367 garabetine saldırırken, chp ile anayasa mahkemesi üyeleri ittifak yapmadı mı?

özal, demirel 367 katılım sağlanmadan seçilebildi de, abdullah niye seçilemedi?
    anayasa mahkemesi kişiye göre mi karar almalı? chp'nin isteklerine göre mi?

bu mudur demokrasi? bu mudur özgürlük?

bu mudur chp?

seni çok seviyorum abi, saygılar kemal abi.

adaletin cübbesinin düğmesi olmaz diyorsunuz.

barolar başkanı metin feyzioğlu, hangi partili? hangi partide siyaset yapmaya hatta sizin yerinize başkan olmaya ismi geçiyor. hayırdır.

metin bey istifa mı etti?

bu şartlar altında o hukuk hukuk mudur?

hukuku kendi partisinin çıkarları için kimler kullanıyormuş acaba?

ben mi?

edit: açık söyleleyeyim yalan ve iftira siyaseti devam ederse %10 barajının kalkması en çok sizin işinize gelecek.

bak abi, bu sosyal bir vakadır, 15 temmuzdan sonra bu halkın meydanlara dökülen %68'i erdoğan canlı yayına çıkıp; "ben dünyanın en kötü insanıyım, bana oy vermeyin lan artık, yeter." dese; gene de bu halk erdoğan'a "ya bu adama çok fena baskı yapılıyor," diyerek oy verir. geçti abi borun pazarı niğde ne tarafta bulabilir misin? sanmıyorum o bile bir beceri ister. boşuna seçmeninizi kandırmayın.

ha o anayasa paketi de senin abuk parlementer sisteminden çok daha demokratik, çok daha özgürlükçü, çok daha iyi bir sistem. okuduğunu anlayabiliyorsan bunu da anlaman lazımdı, ha sahi sen büyük adamdın hesap uzmanıydın, sgk genel müdürüydün,

hangi liyakatle geldin o koltuğa abi? 4 yıllık fakülte mezunu her insan, o koltuğa kadar, jet hızıyla yükselebiliyor mu? ee sınıf arkadaşın senden daha yüksek ortalaması olan, "zeki ahmet" niye oraya gelemedi. doktoran mı var? neyin var abi senin? kuru bir iktisat diplomasından başka, sgk genel müdürlüğü gibi en üst düzey bürokrat oldun? bağlantılar insanı böyle noktalara getirebilir mi?

açıkla bunları abim benim, söylemiş miydim? çok seviyorum seni.
  • ankara iktisadi ve ticari ilimler akademisi’nden 1971 yılında mezun olan kılıçdaroğlu...

beyefendinin akademik kariyeri buraya kadar gelebilmiş, kendisi sgk genel müdürlüğüne kadar. malum devlette zaten hiç bir zaman liyakat ön planda olmamış, bağlılıklar ön planda olmuştur.

yalnız! liyakat partisi, son "ön seçim" bükücü; "cumhuriyet halk partisi"'nin içerisinde kendisinden daha bilgili, daha vizyonlu, daha kariyerli, bir tane kişi bile yok muydu ki arkadaş? başınıza hiç kabul edemeyeceğiniz bir cv'yi oturtunuz.

mevcut başbakan nam-ı diger çapsız binali;

orta öğrenimini 1970 yılında piri reis ortaokulunda, lise öğrenimini 1973 yılında kasımpaşa lisesinde tamamlamasının ardından istanbul teknik üniversitesi gemi inşaatı ve deniz bilimleri fakültesi'nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı.[8][9] akabinde 1978 ve 1993 yılları arasında türkiye gemi genel müdürlüğü ve camialtı tersanesi'nde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1990 ve 1991 yılları arasında isveç'te bulundan uluslararası denizcilik örgütü'ne (ımo) ait dünya denizcilik üniversitesinde (wmu) denizde can ve mal güvenliği yönetimi konusunda ihtisas eğitimi alan yıldırım, bu eğitim sırasında toplam 6 ay iskandinavya ülkeleri ve avrupa'da çeşitli ülke limanlarında denizcilik idaresi uzmanları ile birlikte kontrollerde bulundu.

kaynak 1

kaynak 2

oha. kemal bey'in eğitim hayatı ile bir cümleden başka hiç bir bilgi yok. nacizane tavsiyem; en azından üniversite mezunu olmasıyla övünmeniz.