64556 entry daha
 • bir sus ya. torun sevmesi gereken yaşta boş yapıyorsun, beceremedin ve kaybettin. green card’a sevinenlere gitme dedin, düzelteceğim dedin ve en büyük kazığı sen attın.
 • recep tayyip erdoğan ve devlet bahçeli ile birlikte, bir neslin katilidir.

  bu üçlü siyaseti yıllar önce bıraksa veya siyasete hiç girmeseydi eğer, her şey daha farklı olabilirdi.
 • rusya'da muhalefet lideri pozisyonu boştur...
  kendisi bu pozisyon için hoştur...
  iktidar olma ihtimali orda da yoktur...
  onun da zaten öyle bir derdi olmamıştır...
 • girdik siyasete, tamam. çıkmak istesen de çıkamıyorsun." demiş. cumhurbaşkanlığının emekli ikramiyesi olması kadar iğrenç bir cümle. adam emekli olduktan sonra okey bağımlısı olan gibi. siyasete bağımlı olmuş, çıkamıyormuş.
  o yüzden son günlerde burnunu iyice çıkarmaya başladı.
  ostim'de kahvaltı etmeye gidiyor, muhattap alması için sürekli erdoğan'a yönelik tweet'ler atıyor, kendine yakın gazetecilere haberler yapıyor ve illa ki chp'nin yerel seçimlerden yenilgi ile çıkmasını bekliyor. özellikle de ekrem imamoğlu'nun.
  aday tanıtım toplantısına eski genel başkanlar hikmet çetin ve murat karayalçın katılırken kılıçdaroğlu katılmadı. muhtemelen kendini eski genel başkan olarak da görmüyor. halen genel başkanlık iddiası olduğunu buradan da anlayabiliyoruz.
  75 yaşına gelmiş bir adamın şu hallere düşmesi gerçekten iğrenç.
  gerçekten bir vakıf kursa ve genel olarak siyasete, ülkeye katkı sunmaya çalışsa anlayacağım. adam hala partisi başarısız olsun da o da genel başkanlık koltuğuna otursun derdinde.
  boşuna umutlanıyor ama. bu satten sonra o koltuğu ancak rüyasında görür.
  seçim sürecinde beraber davrandıkları bile ona koltuğu tekrar bırakmazlar.
  bütün seçim başarısızlıklarına rağmen chp seçmeninde aslında çok kötü bir imajı yoktu.
  ne olursa olsun bir saygı görürdü ama o baykal'dan bile dibe gitmekte kararlı.
 • kurultayda oyunu atıp ezik ezik evine gittiği günden beri partinin başına geri dönmek için yol yapan utanmaz sözde demokrat. yerel seçim bitince 2028'e kadar partili bir seçim yok ne de olsa. bir de imamoğlu ibb başkanlığını kaybederse kaldığı yerden eski akp'li kankalarıyla kontrollü muhalefetine devam eder. planının tutmamasını arzu etmekle birlikte ölmeden önce o çok sevdiği makamında taraflı tarafsız sokaktaki çoğu insanın nefreti olacağı bir genel başkanlık dönemini görmek istemiyor da değilim.
 • giderse yerine kim gelirse gelsin chp seçmeni yine saçma bir umuda kapılır 2028 de göte girer diye gitmesini istemiyordum. çünkü artık çözümün chpde olmadığını kabul ettim. ama sağolsun özel öyle bir liderlik performansı gösteriyor ki chpde yerel seçim için garanti yerler bile tartışılır hale geldi. 2028e kalmadan daha ne değişimler olacak chpde ve hepsi kendisinin bıraktığı enkazdan dolayı

  kendisinin gidişiyle başlayan değişimde bir kesim temizlendi bunu inkar edemeyiz. özelin savunacağım işi gençlere daha fazla fırsat verip yıllanmış eski kaşarları çoğu yerde (özellikle chpnin güçlü olduğu yerlerde ) aday göstermemesi oldu. tüm tartışmalar yaşanıp bitecek bu süreçte kendisi ve genel başkanlığı yıpranacak ama yerel seçim fiyaskosu olursa kendi yerine gelecek yönetime görece temiz ve genç bir chpye sahip olacak.
 • tamam iyiydi, kötüydü de… şu düzende bile %52 ile bunun karşısında olan gerizekalılara ne demeli?

  (bkz: hırsızın hiç mi günahı yok)
hesabın var mı? giriş yap