• bu bitcoini takip etmek çok stresli bir iş arkadaş. en iyisi hiç bulaşmamak.
  • bitcoin teknik analiz (signalswiss) 2 şubatta çizilen ve en çok güvendiğim grafik.

15-20 bin dolardan alan ve tekrar aynı yere gelmesini bekleyen arkadaşlara bir tavsiye. mesela 11 binlerde bir kısmını satıp 6bin küsürlerde alıp 10bin küsürlerde satsanız alım ortalamanız belki 10binlere düşecekti. hodl falan diyorlar ama hodl hodl'da nereye kadar? tabii 15binlere çıkar mı çıkabilir(aslında çıkmayacağını düşünüyorum) ama insanlar ısrarla düşecek derken bu insanlara kulak verip, bir miktarını nakite geçip düştüğü yerlerden almak hem psikolojik açıdan sizi rahatlatır, hem de maliyet ortalamanızı düşürür, zaten yükselirse elinizde bir miktar btc olduğu için yine kara geçersiniz.

edit: linkte analizi yapan kişi belirli aralıklarla güncelleme yapıyor, onları da takip etmek lazım. eğer formasyon bozulursa yeni bir analiz yapıyor. takip etmekte fayda var.

edit2: diğer grafik
    burada bir güncelleme yaptı. iki seçenek sundu, ya 5400'lere düşecekti ya da buralara gelecekti. şu aralar riskli bölgedeyiz o yüzden yavaş yavaş nakite geçmekte fayda var.

edit3: ocak 22 grafiği

not:az çok ben de analiz yapıyorum, bu adam kadar başarılı değilim ama dedikleri fal gibi bir şey değil bir emeğini deneyimin ve çalışmanın sonucu. isterseniz yaptığı diğer analizlere de bakabilirsiniz.
  • "balon patladı"cılar, "devri kapandı artık"cılar yükseliş trendiyle doğru orantılı olarak, tekrardan düşüş trendine kadar ortamlardan kaybolmuş. yağmur yağar yağmaz nereden çıktığı belli olmayan şemsiye satıcıları gibisiniz...
  • https://itunes.apple.com/app/id1287217450

https://kriptokoin.in/…aber-uygulamasi-app-storeda/

her ne kadar yatırım tavsiyesi değildir diye uyarı verseler de takipçilerine zarar ettirmeyen ilk bitcoin haber uygulaması. anlık güncellenenen fiyatlar ve kullanışlı tasarımı ile coin dünyası parmaklarınızın ucunda. sürekli etkileşim kurabileceğiniz sosyal platformu ile analizlerinizi çek edebilirsiniz.
  • bitcoin bravado- february vıp list-report

syscoin (sys)

datum (dat)

wanchain (wan)

social (scl)

luxcoin (lux)

https://drive.google.com/…_y_qfuf832ytcoeoevai/view
  • bir kripto para birimi.
  • iki satoshi için yeni kullanıcıları lüzumsuz faucet ve mining işlerine yönlendirenlerin hala daha bitmediği coin.
    moonbit : 20 saate 10 satoshi anca veriyor. hadi %100 ref bonusunu da aldın. etti 20. %100 de sadakat bonusu aldın diyelim. 40 satoshi. günlük 40 satoshi için (1 kuruş bile değil) uğraşmak, başkalarını uğraştırmak nedir ki? aynı şekilde moonlite, moondoge vs. bu durum hepsi için geçerli. boşuna vaktinizi harcamayın.

freebitcoin: saat başı gireceksin, 10-15 satoshi verecek. böyle böyle 30000 satoshi toplayacaksın da cüzdanına alacaksın. onun da 3000'ini komisyon kesecek. neredeyse 1 yıl sürecek bir macera ve ele geçen coin anca 10 tl ediyor.

mining: web mining ya da program ile mining, farketmiyor. harcadığınız elektrik ve yıpranan bilgisayarınızı hesap ettiğinizde zararda olduğunuzu görürsünüz. kim kazanır? sizi refli linkiyle bu sisteme dahil edenler. gidin 50 lira 100 lira verin alın ne kadar coin ediyorsa, yormayın kendinizi, bilgisayarınızı, elektriğinizi...

yok ben illa ki bedava toplayacağım ama amelelik de yapmak istemiyorum diyenler bu iki siteye arada girin 5 saniye claim yapın çıkın. amelelik yapmayın, kendinizi yormayın, alın size link, alın size ref:
    bonusbitcoin: 15 dakikada bir claim yapılıyor. 72 saatlik toplamınıza da günlük %5 bonusu var. claim butonunun altında "change your claim settings" e tıklayıp " always receive the average claim amount" işaretleyin, bol bol toplayın.
    bitfun: günlük 3-5 kez girip 100-200 satoshi toplamak mümkün. daha sık claim yaparsanız daha fazla satoshi toplayabilirsiniz.

toplanan coinler bir nevi mini borsa olan coinpot.co cüzdanınızda birikiyor. orada da çeşitli coinler arası exchange yapmanız mümkün.
    iyi eğlenceler.
  • benim uygulamı indir günlük gir tıkla sana 1 kuruş verem desem söver amk telefonun harcadığı elektiriği ödemez dersin satoşhi dendimi gidip uğraşıyorsun .
  • yukselise gectigi halde eskisi gibi ilgi gormeyen baslik. neden? cunku bu furyaya kapilan kerizler buyuk vurgun yiyip paralarini coktan kaybettiler. hepsi ya buyuk zararda ya da ettikleri karlar sifirlandi. guvenleri sarsildi. duburlerindeki ince siziyi hergun hissedip kufrediyorlar.

biz zamaninda dedik, bu bir ponzidir, kerizlerin paralarini cukkalama seysidir diye, dinletemedik. kazigi yedikten sonra hepsi sus pus oldu. kiyamam!
  • kimse ref vermez, airdrop bilmezken bu başlığa 12 de mesaj atmazken ben yazardım. şimdi benden sonra 10larca airdrop grubu vs. de çıktı. bari son bir kez sitemin reklamını yapıyım burada. eskiden airdroplardan çok kazandıran site artık daha çok, çok kolay bountyler ve icolar üzerine. örnek olarak şu sadece günde 2 like vermeye toplam 800 bin dolar paylaşıyor.
    http://www.airdroptakibi.com/…y-bounty-program.html
    aynı şekilde sitede neden bu kadar aktif olduğunu hala anlayamadığım bir chat kutusu da var, insanlar gelip arada laflamayı seviyorlar.

uzun vadede herkes az da olsa bitcoin ethereum bir şeyler bulundurmalı kenarında. orta vadede geleceği rakamlara inanamayacaksınız.
hesabın var mı? giriş yap