• gece gece aklıma düşen soru. 13 nisan itibariyla 1.5 milyar tl para toplanmış. bu paraların büyük kısmı devlet kurumlarından, devletten sürekli ihale alan kurumlardan ve maaş kesintilerinden elde edilmiş gibi gözüküyor. şimdi bu paralar nerede? nerelere, nasıl harcanacak. bu paranın harcama tablolarını şeffaf bir şekilde görebilecek miyiz? nerede bu paralar? devlet bütçesine oranla çerez parası sayılabilecek bu paranın tüm topluma nasıl "yeteceğini" görmek istiyoruz. kişi başı 18,75 tl'miz nerede?
  • 32 milyon maske gönderdik dersin kim bilecek.
  • ulan kara delik olsa şu 20 senede içine çektiği parayla dolardı bunlara yetmedi. yatacak yerleri yok.
  • garip gurebaya dağıtılacak değil ya mk
  • ulan o para,sokaga cikma yasaginda kullanilmayan koprulerin 2 gunluk garanti tutarı.
  • cevabı deprem paraları ve bir çok verginin paraları nerede sorusuyla olan başlıktır
  • ak parti'nin 10 milyon üyesi varken yapılan yardım bunun aşağısında. adamlar kendi başlattığı kampanyaya sms göndermemişler, bizim muhalifler de paranın hesabını soruyor.

buna gelene kadar 15 temmuz'da toplanan paralar nereye gitti diye sorar adam önce.
  • sözlüğün akoşlarına sorulması gereken soru. şu yorgun liberal dallaması ve onun nezdinde diğerlerine. (mecburen onları muhattap alıyoruz.)
    çünkü bu soruyu mevcut iktidara sorma şansı yok. tek adam rejimi ile devlet bankalarına zorunlu yaptırılan bağışlar, halkın iç edilen parasının hesabını vermeyip, itibardan tasarruf etmeyenler, salda gölünden çektiği kumlarla, yazlık saray inşaatına mı yatırdı bu parayı acaba?
    halk bu paranın hesabını gün gelecek onlardan sormayacaklar mı sanıyorlar?
    evet biz bize yeteriz, ama bu bizin içindeki siz o paranın hesabını verdiğinde emin olun daha çok yeteceğiz.
  • çok önemli bir soru. sonra millet yardım için başka kurumları tercih edince ağlıyorlar. bu paranın ne kadarı, kimlere, hangi kanallarla yardım olarak ulaştırıldı?

siteye girdim baktım böyle bir bilgi yok. arkaya şarkı eklemişler ama.* deprem vergisiyle yol yapan insanlar bunlar. bu parayla da yardımdan başka her şeyi yapmaları yüksek ihtimal.
hesabın var mı? giriş yap