• (bkz: gay hikmet)
  • şimdi hazal kaya, fiona gibi çatır çatır sevişecek mi? yoksa o kadar da uyarlanmayacak mı?

ben bunu kaldıramam.
  • (bkz: shit got real)
  • shamless ip bikini tadındaysa bizim hikaye anladığım kadarıyla haşema gibim bir şey olacak.
  • veronica 800lü hat alıp canlı sohbet hattı kurar artık kev de kahvehane açar frank yani fikri her gün batak atmaya gelir ahahahah tuttum ben bunu
  • fragmanı yayınlanan dizi.

shameless aslında dramatik işlenmeye oldukça müsait bir konuyu komedi ve dram düzeyini dengede tutmayı başararak anlattığı için bu kadar izlendi ve sevildi. ödüllerini hep komedi dalında alan shamelessi ağır, ağdalı aile dramına ancak türk yapımcılar bağlayabilirdi zaten. hayret bişi.

fragmandaki sahneler bire bir diziden "kopyalama" ama fondaki ağır dram müziği ve hazal kayanın don oyunculuğu 'beni izlemeeğğ uyarlandığım yapım ne kadar başarılı olursa olsun ben bok gibi olucam' diye bağırıyor.

buyrun [@bizimhikayedizi adlı kişinin tweetine göz at: https://twitter.com/…status/893519021781512196?s=09 link]
  • az önce fragmanı twitter ana sayfama düşmüş shameless den uyarlanan dizi. fragmandan anladığım kadarıyla feriha'nın adı filiz ve artık o beş liralık uzun kollu penye yerine tişört giyiyor.
  • shameless dizisinin yeşilçam'a selam çakarak adepte etmeye çalışılan uyarlamamsısı. rahmet, hikmet, ismet, fikret ne lan? kiraz ne? güney yakasını sulukule yapmak ne? dramı asla baskın hissettirmeyen diziyi drama queen senaristlerin ne hâle sokacağı tanıtımdan belli. bakın daha en temel kısımları böyle yapmaları zaten sıçtıklarının resmidir. ana karakterlerden kev'i yok etmek yerine en azından kahve sahibi bir adam yapsaydınız da tüyü dikmişler deseydik. yazılacak daha çok şey var gerçi ama neyse. umarım birinci bölümden yayından kaldırılır reytingler alırsınız. sanki netflix'le anlaşıp rtük'ten kurtulmuşçasına şu diziyi uyarlamaya çalışmak çekilen senaryo kıtlığının göstergesidir.

edit: harbiden adamı kahvehane sahibi yapmışlar, itiraf edeyim birkaç bölüm izledim.
  • gerçekten okurken utandım.
    o verilen komik isimler ne ya öyle
    fragmanda gördüm liam'ı oynayacak çocuğun saçları da bonus
    fiona çamaşır makinesi çalışsın diye kapağa destek koymuştu aman allah'ım bunlarda aynısını yapmış
    peki o saçı benzetince dizi benzedi mi oluyor
    mutfagın ortasına masa koyunca daha mı inandırıcı oluyor
    baba salonun ortasında yatınca shameless olduğuna inanacak mıyız
    bu yapımcı yönetmen oyuncu tayfası seni beni beğenmez, kimseyi yanından geçirmez ama boşa
    hiç mi çektikleri diziye uzaktan bi bakmıyorlar ya bu ne rezillik
    berbat ötesi traji komik rezalet bir şey
    ben orjinalini izlemesem bile beğenmezdim beğenilecek ne kadro var ne de senaryo
    valla boş ekran bu yapımdan daha kaliteli
    ama bu dizi çok kalitesiz
  • adamlar shameless'ı alıp "dram, dram daha da fazla dram" prensibiyle belasını sikmek suretiyle dizi yapalım demişler.

"babam sarhoş ühü ühü"
    "ben naptıysam senin ve kardeşlerin için yaptım." asjdadh bu ne lan böyle?

bence dizinin ismini de olduğu gibi türkçeye çevirseydiniz de yaptığınız diziye yakışsaydı. utanmazlar.
hesabın var mı? giriş yap