şükela:  tümü | bugün sorunsallar (9)
1470 entry daha
  • neyi seçerseniz seçin kaderinizden asla kaçamazsınız mesajını çok iyi veren film
  • netflix: hangi kornfleksi yersin?
    ben: ay valla hiç bilemedim.
    ....

netflix: cesedi göm ya da testereyle parçalara ayır?
    ben: parçala onu bebeğim.
  • olmamış filmdir.
    black mirror'ı çok severim. hem de çok severim. o yüzden ortalama bir film yapsalar bile hoşuma giderdi. ama bu olmamış.

`neyi seçerseniz seçin kaderinizden asla kaçamazsınız` mesajı vermeye çalıştıklarına inanmak için saf veya gerizekalı olmak lazım. çünkü adamların asıl amacı böyle bir mesaj vermek falan değil.
    farklı olay akışları ve yaratıcı sonlar yaratmaktan üşenmişler. olay bu.

seçenekler çok gerizekalıca ve düşüncesizce seçilmiş.
    "babanı parçalara mı ayırıcan, yoksa gömücen mi"
    e ananın amı banane ne yaparsan yap. istersen sobada yak cesedi amk. zaten neyi seçersen seç sıçıyosun sonunda. herşeyi nizami yapsan bile bi tane amına kodumun köpeği gelip cesedi buluyor.

bu neyi seçersen seç kaderinden kaçamamak değildir. bu yarak kürek seçenekler sunup "böz öntöröktöf fölm çöktök" demektir. e peki amına koduğum interaktif yaptında bunu bari mantıklı yapsaydın ya.

şöyle bir akış çekseler fena mı olurdu. toy seçeneğini seçiyorsun geçmişe gittiğinde annen "hadi lan bacağına sıçtımın geç kalıcaz trene" diyor.
    "tamam anacığım" deyip trene giderken son bi seçenek daha çıkar, annene bakkaldan meybuz, yumiyum falan alalım de. böylece 8:45 trenini de kaçır ve anneni ölmekten kurtar.

ya da atıyorum. bilgisayara "sen kimsin ula" diye sorduğunda "netflix" diye cevap ver. adam uyansın olaya amk. bi film olduğunu ayıksın iyice. sonrada yardım istesin "nasıl yapayım ben şu oyunu" diye yardım istesin netflix izleyicisinden yani bizden. sonra biz diyelim. lan gelecekte object oriented programming diye bir şey icat edilecek, al koçum bu sana oop kullanabilmen için gerekli olan assembly language. bununla hayvan gibi oyun yaz ortalığın amına koy.
    yani kısaca olmamış. zeka kırıntısı konulmamış filme.
42 entry daha