• --- spoiler ---

ikinci sezon final bölümünde "mance" sekansında bir adet john wick vardı
    --- spoiler ---
  • 3. sezonu cikamasa da olur dedigim dizi. ılk sezonu cok severek izledim hatta 2.sezon ne zaman cikacak diye ara ara kontrol etmisligim bile vardi ama 2. sezon hic umdugum ilk sezon performansini veremedi maalesef.

hafif spoilerimsi.

--- spoiler ---

son bolumde zombiler kiza gitmesin diye dikkatleri ustune ceken adami zombiler rahat rahat isirabilecek hamleleri varken bir ordunun elinden kurtuluyor resmen, cok sacma.
    --- spoiler ---
  • abartıldığı kadar güzel olmayan çerezlik dizi. ama neredeyse tüm zombi yapımlarından daha gerçekçi.

--- spoiler ---

ama insanların birbirini sürekli kazıklaması yüzünden bırakmayı bile düşündüm. tam yeni bir karakterle tanıştık diyoruz arkadaş olur bizimkilerle diyoruz; hah bunda artist tipi var, kalıcı rol galiba bizim tayfadan olacak diyoruz, 5 dakika sonra biri birini kazıklıyor sonra birileri ölüveriyor falan… cast sürekli değişiyor kemik kadro yok. 2 tane saçma karakter var; tek derdi kızını korumak olan gözükara bir anne ve tüm olanlardan ötürü doğal olarak, psikolojisi bozuk olan kızı. kadrodan hiiç memnun değilim. koreli hatun hariç herkes ölsün dizi onun üzerinden devam etsin :d
    bu arada gördüğüm en sade sezon finali kapanış sahnelerinden biriydi. tak diye bitti “ee amk?” oldum.
    3. sezon gelirse izlerim, gelmezse de unuturum gider zaten. aramam yani. öyle bi' dizi… zaman zaman «ne saçma bi'şi izliyorum ben şu an amk» dedirtiyor ama bir yandan da izlettiriyor kendini. aksiyon sahnelerinin sayesinde; epey geriyor. garip…
    --- spoiler ---
  • ilk sezon güzel, ikinci sezon bokum gibi olan dizi.
    3.sezon da o sarı gadın ve sinsi kızı var diye izlemeyi düşünmüyorum bile. isterse 10 sezon çeksinler skimde diil. o koreli tatar ramazan da aynı ben, ingilizceyi ayı gibi anlıyor; ama konuşamıyor aq.
  • ekşide yapılan dizi yorumlarını neden dinlememeniz gerektiğine şahit bir dizidir. adamlar leş ikinci sezona ilk sezondan daha iyi diyorlar lan, biraz baktım sadece ekşide var bu tür yorumlar. ayrıca twd izleyicisi değilim kesinlikle, yani başından sonuna izlemedim arada fx türkiye'de rastladığımda 5-10 dakika göz gezdiriyorum, ama bu dizinin ikinci sezonuna twd'den daha iyi diyen ağır vandaldır, zombidir amk.

dizinin ilk sezonu = 6/10, bir zombi dizisinden beklediğim karakterleri sevmeyi zerre vermiyor kesinlikle... ama totally clusterfuck ekşın ve amatör tek kamera çekimleri diziyi güzel bir çerezlik dizi yapıyor. dizinin gerilim tarzı epix'teki war of the worlds dizisine benziyor, tabii o çok çok daha iyi bundan çünkü karakterleri çok daha dikkat çekici ve gerilim sahneleri daha yavaş düşmanlar vesilesiyle daha fazla geriyor. bunda gerilimden çok akşın var.

ikinci sezon = 1/10, tıpkı war of the worlds gibi ikinci sezonu komple annoyingleşen karakterler üzerinden götürmüşler, senaryo yok gibi bişey... clusterfuckın dozu zaten ilk sezonun sonlarında artmıştı işte doğal sonucu senaryo komple siki yemiş... çekimler artan bütçeye bağlı güzelleştirilmiş ama ilk sesondaki amatör hava gitmiş sahte sanat filmi havası gelmiş. mekanlar ilk sezonda daha iyiydi, ikinci sezon covid sebebiyle kırpılmış. tüm sezon annoying ötesi karakterler saçma sapan kararlarıyla, zombiler yetmezmiş gibi kendi aralarındaki meksika açmazlarıyla harcanmış. bölüm süreleri ilk sezona göre arttığı için o çöpflix yapımlarına has filler hissi de tavan yapmış. vs. vs. ikinci sezon soooo bad man..

ayrıca diziyi övenlerin bilmem kaç tane zombi filmi izledim bu çok orijinal deyip orijinal bulduğu için övmesi daha komedi. ulan resmen senaryosu bile olmayan, tuvalette sıçılmış ikinci sezonu överken zack snyder'in filmlerini niye gömüyorsunuz? army of the dead senaryosu bile olmayan bu saçmalığa kıyasla orijinalliğiyle bir şaheserdir. çok ciddiyim, zack zombi filmi yapmayı biliyor(sadece onu biliyor ama olsun), ilk dawn of the dead'de karakterle bağ kurabildiğin klasik zombi filmlerinin şahlarından birini vermişti şimdi de daha akşın zombi filmlerinden şahlarından birini vermiş işte.

özetle ekşideki netflix dizi övgülerini ve film yergilerini ciddiye almayın. gerçekler tam tersi övülen netflix dizilerinin hepsi yarrrrrak gibi, yerilen filmlerin hepsi top notch olmasa da gayet giderleri var.
  • zombi klasmaninda basarili bulacagimi sandigim ama beni hayal kirikligina ugratan dizi... ne bekliyordum gerci bu zombi klisesinden ben de bilmiyorum.
  • lost gibi efsane bir açılış sekansına sahip zombi dizisi. ama benim dikkat çekmek istediğim konu 2. sezon. arkadaş o yönetmen ne yapmış öyle alfred hitchcock mübarek, kameralar gidiyor kayıyor geri çıkıyor.... hemen hiç zoom yok. ama adam resmen sanatını konuşturmuş.

şu ana dek en beğendiğim sekans karlarla kaplı bahçedeki büyük bir evdeki kişiler arasında yaratılan gerilim, nefesimi tuttum seyrediyorum.
  • ilk sezonu efsane ikinci sezonu kestane olan dizi.
    aslında ikinci sezon iyi başlamıştı ama flashback vere vere gına getirdi, 10 kişi arasında diziyi çevirip durdular.
  • 2. sezon güzel olmuş. 3-5 madde** ** hariç dogma 95 manifestosu şartlarını sağlıyor. karakterle bağ kurdurmaya kasmak, dandik kahramanlıklar filan gibi klişe ve pseudo-auteur işler yok. pipolar ve fularlar ektedir. beğendim.
  • içinde zombi geçen her haltı izlemiş birisi olarak açık ara izlediğim en iyi zombi dizisi olduğunu söyleyebilirim.

--- spoiler ---

ne yapacağını bilmeyen siviller, silah kullanamadıkları için yaşanan kaos, herkesin her an ölebilme veya başkasını satabilme hali. hele o ilk sezon finali tam efsane.

ikinci sezona da gayet iyi başladı, bakalım devamı nasıl gelecek.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap